BOŻE CIAŁO UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – 30.05.2024 r.

Z Jezusem Chrystusem prawdziwie obecnym w Eucharystii.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, aby uczcić Przenajświętszy Sakrament. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11 a później udaliśmy się do 4 ołtarzy, gdzie zostały odczytane Ewangelie czterech Ewangelistów. W procesji wzięli udział: asysta liturgiczna, LSO, dzieci pierwszokomunijne, DSM, panowie niosący sztandary, niosący feretrony, dzieci sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący dzwonkami, ksiądz z Przenajświętszym Sakramentem oraz pozostali wierni. Trasa wiodła od kościoła aż na cmentarz parafialny. Pogoda była sprzyjająca, więc spokojnie mogliśmy przemierzać ulicami Chojnika i mogliśmy rozważać tajemnicę Eucharystii, zamanifestować naszą wiarę wobec Najświętszego Sakramentu. Święty Ojciec Pio mówił: „ Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą”. Święty Tomasz z Akwinu mówił: „ Ponad Eucharystię żaden inny sakrament nie jest bardziej zbawienny; on usuwa grzechy, pomnaża cnoty’’. Święta Teresa z Lisieux mówiła: ‘’Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów’’, a święty Jan Bosko powiedział ‘’ Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi ‘’. Po zakończonej procesji wróciliśmy do domów, aby dalej świętować. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w procesji, jak i tym osobom, które nie mogły wziąć udziału, ale duchowo łączyli się z nami w modlitwie. Dziękujemy druhom OSP Chojnik za zabezpieczenie drogi na czas procesji.