XXVIII Niedziela Zwykła -13.10.2024 r.

1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku, a także XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary. Dzisiaj także w Dębicy ma miejsce Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Módlmy się o świętość naszych rodzin, aby były „Bogiem silne”.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła.
  3. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Zachęcam wszystkich do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które odbywa się codziennie o godzinie 17:00, a potem Msza św., a w niedzielę o godzinie 10:30. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim grupom, które w tym tygodniu zatroszczyły się o prowadzenie modlitwy różańcowej: Radzie Parafialnej, DSM, Scholi dziecięcej, Caritasowi, Klasie V oraz członkom Róży dziecięcej i św. Gerarda. Na przyszły tydzień proszę kolejne grupy, zgodnie z harmonogramem umieszczonym w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Czytajmy prasę religijną: dla dorosłych: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. W tym tygodniu jest specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony osobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w cenie 14 zł.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  7. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła.
  8. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 166-170;
    • wtorek: 171-175;
    • środa: 176-180;
    • czwartek: 181-185;
    • piątek: 186-190.
  9. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek: św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła
    • we środę: św. Jadwigę Śląską
    • we czwartek: św. Ignacego Antiocheńskiego
    • w piątek: święto św. Łukasza, Ewangelisty
  10. Od czwartku trwamy w Nowennie ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiaj będzie ona odprawiona po Mszy św. o godzinie 9:00. Wspomnienie błogosławionego męczennika przypada w najbliższą sobotę – 19 października. W naszej parafii będzie ono miało rangę uroczystości ku czci patrona nowego kościoła. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian do udziału w tym dniu w Nabożeństwie Różańcowym oraz w Uroczystej Mszy św.
  11. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Misje Kościoła Katolickiego.
  12. W zakrystii są do nabycia są jeszcze Kalendarze Rolników w cenie 30 zł oraz kalendarze z wieńcami
    w cenie 10 zł.
  13. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem oraz na stoliku przy bocznym ołtarzu znajdują się kartki, na których możemy zapisać nazwiska zmarłych, które będą wyczytywane podczas wypominek rocznych oraz listopadowych. Można je składać w zakrystii.
  14. Na nadchodzący tydzień niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi…

Intencje mszy świętych od 14 do 20 października 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.30: + Rozalia, Władysław Pyjor w rocz. śmierci.
  2. Wtorek o godz. 17.30: + Krzysztof, Władysław Gniadek w rocz. śmierci.
  3. Środa o godz. 17.30: + Józef Łątka w 21 rocz. śmierci.
  4. Czwartek o godz. 17.30: + Maria, Michał Majka.
  5. Piątek o godz. 17.30: + Stefania, Michał Maniak.
  6. Sobota o godz. 17.30.
    • o godz. 7.00: + Janina, Władysław Sterkowiec.
    • o godz. 9.00: W 55 rocz. ślubu Barbary i Mariana Zabawa podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP.
    • o godz. 11.00: + Jan Kras w 30 rocz. śmierci – od rodziny Konarskich.