XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2024 r.

XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2024 r.

1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku i Dzień Modlitw o Trzeźwość. Dzisiaj także ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnymi i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości. Polecajmy Bogu wszystkich podejmujących dobrowolną abstynencję oraz prośmy o uwolnienie z nałogu dla wszystkich, którzy podjęli walkę z alkoholizmem.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła. „Bóg zapłać” także wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli ofiarami do puszek poszkodowanych w powodzi.
  3. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św.
  4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, czyli czas, kiedy w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej odmawiając różaniec. W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe będzie codziennie o godzinie 17:30 potem Msza św., a w niedzielę przed sumą, o godzinie 10:30. Najmłodsi otrzymają specjalne plansze, które będą uzupełniać naklejkami z cytatami z Pisma Św. Starajmy się jak najczęściej uczestniczyć w tej modlitwie w kościele, a także módlmy się w naszych rodzinach. Bardzo proszę o prowadzenie różańca wszystkie grupy parafialne i lokalne. W gablocie i na stronie internetowej dostępna jest lista proszonych o odmawianie różańca w kolejne dni. Podana jest ona od razu na cały miesiąc, abyśmy mogli zorganizować czas i być obecni wtedy w kościele. Za pobożne odmówienie jednej części Różańca św. we wspólnocie (w kościele, w rodzinie) z medytacją nad tajemnicami różańcowymi, Kościół udziela łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek będziemy się modlić o nowe i liczne święte powołania do służby Bożej w Kościele. W Pierwszy Piątek wynagradzamy NSPJ za zniewagi i bluźnierstwa, przyjmując Komunię Św. wynagradzającą. W sposób szczególny zapraszam serdecznie do włączenia się w liturgię pierwszo-piątkową członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W zakrystii proszę zgłaszać chorych, którzy w tym dniu chcą przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Wyjazd będzie o godzinie 9:00. W Pierwszą Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej odmawiając Różaniec i uczestnicząc we Mszy św.
  6. We środę zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami na spotkanie przed Sakramentem Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. a w piątek uczniów klasy VII i VIII wraz z rodzicami na spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla starszych po Mszy św. porannej, a dla dzieci po Mszy św. o godzinie 9:00.
  8. Czytajmy prasę religijną: dla dorosłych: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  10. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  11. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 106-110;
    • wtorek: 111-115;
    • środa: 116-120;
    • czwartek: 121-125;
    • piątek: 126-130;
    • sobota: 131-135.
  12. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    • we wtorek: św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła
    • we środę: św. Aniołów Stróżów
    • w piątek: św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
    • w sobotę: św. Faustynę Kowalską, dziewicę i apostołkę Bożego Miłosierdzia
  13. W zakrystii są do nabycia są jeszcze Kalendarze Rolników w cenie 30 zł oraz kalendarze z wieńcami
    w cenie 10 zł.
  14. Na nadchodzący tydzień pracy i nauki niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi…

Intencje mszy świętych o 30.09.2024 r. do 06.10.2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00.
  2. Wtorek o godz. 18.00: + Ludwika Gacek w 20 rocznice śmierci.
  3. Środa o godz. 18.00: + Stanisław Burnat.
  4. Czwartek o godz. 18.00: O zdrowie dla Anety.
  5. Piątek o godz. 18.00: + Wojciech, Maria, Julia Kordek i zmarli z rodziny Fileńskich.
  6. Sobota o godz. 18.00: + Albin Kociara w 8 rocznice śmierci.
    • o godz. 7.00: + Albin Kociara w 8 rocznice śmierci od syna Stanisława z rodziną.
    • o godz. 9.00: + Jan Miłkowski w 6 rocznice śmierci.
    • o godz. 11.00: W intencji wszystkich parafian oraz młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzin.

Harmonogram odmawiania różańca przez konkretne grupy