XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

1. Bóg zapłać Księdzu Andrzejowi Witkowi za zastąpienie mnie podczas wszystkich niedzielnych Mszy świętych. Dzisiaj głoszę kazania budowlane w parafii Piwniczna. Przeżywamy niedzielę budowlaną. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na kościół. Proszę jednak pamiętać, że najpierw trzeba zapewnić utrzymanie rodzinie potem zaś jeśli są takie możliwości pomagać w budowie.
  2. Przeżywamy Dzień modlitw o trzeźwość. Bóg zapłać za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza przekazane przy okazji płacenia podatku. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za zebranie 820 zł.
  3. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek pół godziny przed Eucharystią.
  4. Przypominam o możliwości zgłaszania się do sakramentu małżeństwa. Należy to uczynić trzy miesiące przed ślubem.
  5. W środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca października pierwsze nabożeństwo różańcowe.
  8. Pierwsza sobota miesiąca jest wynagrodzeniem Matce Bożej za grzechy. Zachęcam do odprawiania 5 sobót miesiąca. Msza święta z nabożeństwem różańcowym o godzinie 18.00.
  9. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Niedzielny różaniec po mszy świętej o godzinie 11.00. Zachęcam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej Kościoła. Kto nie może w kościele to módlmy się w domach oraz przy kapliczkach.
  10. W środę po mszy świętej zapraszam na spotkanie Radę budowlaną po Mszy świętej.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze książkowe rolników oraz ścienne w zakrystii.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary.
  13. Trwają wybory do Rady Duszpasterskiej. Proszę zabrać kartki z kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zaznaczyć trzy osoby i przynieść za tydzień.

Bóg zapłać za pracę przy budowie kościoła:

TERESA LEGUTKI 2 dni, MRUK BOGDAN 4 dni, SEBASTIAN MANIAK 1 dzień, LESZEK SŁOWIK 2 dni, DAWID SŁOWIK 2 dni, JAN KRAWCZYK 2 dni, KUBA TURAJ 1 dzień

KRZYSZTOF HELIZON (KIEROWNIK), Tomasz Wąsik, Jan Kulinowski

PODZIĘKOWANIE DLA PANA WALDEMARA CZUBY ZA PODAROWANIE KOMPLETNEJ IZOLACJI NA FUNDAMENTY KOŚCIOŁA.

Panie w kuchni: Anna Kras. Halina Kras, Marta Góral. Iwona Różycka, Bożena Mikos

Bardzo proszę w tym tygodniu o pomoc Panów do pracy przy budowie, kontakt z Panem Tomaszem Wąsikiem. Panie o pomoc w kuchni, zgłaszać się można do Pani Bożeny Mikos.

Intencje mszy świętych od 26 września do 2 października 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Stanisława Kurczab od Andrzeja i Krystyny z Łaz.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Stanisława Kurczab od Lidii.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Katarzynę Motyka od Tadeusza.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Marka Zabawa z okazji imienin.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Siostrę Barbarę Solarz od brata Kazimierza z rodziną.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Krystynę Kurczab od córki
    1. o godz. 7.00 za + Juliana i Julie Góral.
    2. o godz. 9.00 za + Zofię i Jana Gąsior.
    3. o godz. 11.00 za Parafian.