XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2024 r.

XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2024 r.

1. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką.
  3. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św. Zapraszam do zaangażowania się w prowadzenie tych nabożeństw członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  4. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na spotkanie w piątek
    po Mszy św. wieczornej.
  5. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” także za złożenie ofiar na wywóz śmieci z cmentarza – złożono 675 zł. „Bóg zapłać” Panu Sołtysowi za ich zebranie.
  6. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni w wyniku ostatniej powodzi. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
  7. Czytajmy prasę religijną, dla dorosłych: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  9. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  10. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 76-80;
    • wtorek: 81-85;
    • środa: 86-90;
    • czwartek: 91-95;
    • piątek: 96-100;
    • sobota: 101-105.
  11. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek: św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera
    • w piątek: św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    • w sobotę: św. Wacława, męczennika
  12. W zakrystii są do nabycia są jeszcze Kalendarze Rolników w cenie 30 zł oraz kalendarze z wieńcami
    w cenie 10 zł.
  13. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje nabożeństwo koronki do Bożego Miłosierdzia z okazji
    rocznicy beatyfikacji księdza Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. W naszej parafii to nabożeństwo będzie miało miejsce w najbliższy piątek o godzinie 17:30, kiedy to rozważając bolesną Mękę Pana Jezusa będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem. Chciejmy się włączyć w tę modlitwę…
  14. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz będzie miała miejsce
    Diecezjalna Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnymi i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.
  15. Sołtys sołectwa Chojnik zaprasza mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 26 września (czwartek) o godz. 18:00 w remizie OSP Chojnik.

Intencje mszy świętych od 23 do 29 września 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Helenę w rocznice śmierci Władysław Zabawa.
  2. Wtorek o godz.7.00 za + Stanisława Burnat.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Rozalia, Władysław Piórkowscy.
  4. Czwartek o godz. 7.00.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Emilię i Andrzeja Stec.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Monika, Michał Zabawa z okazji imienin od rodziców.
    • o godz. 7.00 za + Zofia, Kazimierz, Franciszek Łątka w rocznice śmierci.
    • o godz. 9.00 za + Maria, Stefan Blicharz i synowie Jan, Czesław.
    • o godz. 11.00 w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców oraz dobrodziejów budowy naszego kościoła.