XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2024 r.

XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2024 r.

1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to także Światowy Dzień Środków Społecznego
    Przekazu. Polecajmy w modlitwie nasze krajowe media, aby, zawsze odpowiedzialnie przekazywały wszystkim prawdę i nie zapominały o Bogu i Ewangelii.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. W tym szczególnym czasie módlmy się o Ducha Wiary dla dzieci i młodzieży, aby nigdy nie zapominali o Bogu i Jego przykazaniach. Polecajmy także wszystkich wychowawców – rodziców i nauczycieli – aby zawsze przyświecało im dobro powierzonych im wychowanków.
  3. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką.
  5. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św.
  6. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary przeznaczone na budowę kościoła. „Bóg zapłać” także za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  9. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  10. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • o poniedziałek: 46-50;
    • o wtorek: 51-55;
    • o środa: 56-60;
    • o czwartek: 61-65;
    • o piątek: 66-70;
    • o sobota: 71-75.
  11. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek: świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    • w środę: święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Zapraszam na Mszę św. wszystkich młodych z naszej parafii, aby mogli w ten sposób uczcić swojego patrona.
    • w piątek: świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
    • w sobotę: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  12. W zakrystii są do nabycia są Kalendarze Rolników w cenie 30 zł oraz kalendarze z wieńcami w cenie 10 zł.
  13. Zgodnie z zaleceniami Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie uczniowie szkół
    ponadpodstawowych zobowiązani są dostarczyć do Kancelarii Parafialnej świadectwo nauki religii. Uzyskana przez ucznia ocena zostanie odnotowana w specjalnej księdze parafialnej. Bardzo proszę młodzież o wywiązanie się z tego obowiązku i składanie ww. zaświadczeń w godzinach funkcjonowania Kancelarii.
  14. W najbliższy piątek – 20 września – o godz. 16:00 na parkingu przy kościele będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane w ten sposób fundusze wesprą budowę studni głębinowych w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Czadzie, gdzie pracują Misjonarze z Diecezji Tarnowskiej. Wszelkie informacje wywieszone są w gablocie.
  15. W piątek pożegnaliśmy śp. Stanisława Burnat, lat 62. Polećmy jego Nieśmiertelną Duszę Miłosierdziu
    Bożemu…

Intencje mszy świętych od 16 do 22 września 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00: + Tadeusz Kras.
  2. Wtorek o godz. 7.00: + O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Władysławy z okazji urodzin – od córki Zofii.
  3. Środa o godz. 18.00: O Boże Błogosławieństwo, opiekę NMP dla Marii i Romana w 35 rocz. Sakramentu Małżeństwa.
  4. Czwartek o godz. 7.00: + Stanisław Burnat.
  5. Piątek o godz. 18.00: ++ Helena, Władysław i dzieci.
  6. Sobota o godz. 7.00: + Marek Zabawa – od syna z rodziną.
    • o godz. 7.00: + Józef, Anna, Maria Kurczab – od syna.
    • o godz. 9.00: O Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP dla Adama Tyka z okazji 1 rocz. urodzin
    • o godz. 11.00: W intencji wszystkich parafian, a szczególnie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodzin.