XXIV Niedziela Zwykła – 10.09.2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła - 10.09.2022 r.

1. Bóg zapłać Księdzu Jackowi Kwiekowi misjonarzowi w Republice Centralnej Afryki oraz Ks. Aleksandrowi Piszczkowi misjonarzowi w Argentynie za zastąpienie mnie podczas mszy świętej niedzielnej. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza głoszę kazania budowlane na rzecz naszego kościoła w Chojniku.
  2. Rozpoczęliśmy tydzień wychowania w Polsce. Módlmy się o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.
  3. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o godz. 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Można przystąpić do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek pół godziny przed mszą świętą.
  4. W tym tygodniu w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji pół godziny przed mszą świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
  5. W poniedziałek po mszy świętej zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów. Bardzo proszę rodziców o przychylne nastawienie chłopców do służby przy ołtarzu. Ministrantem może zostać chłopiec od 1 klasy szkoły podstawowej. Służenie przy ołtarzu jest największą chluba każdego ministranta, lektora i ich rodziców. W środę zapraszam na spotkanie scholię. W piątek po Mszy świętej zapraszam chętnych do udziału w grupie młodzieżowej.
  6. Za tydzień o godz. 9.00 będzie msza święta dla dzieci zapraszam wszystkich rodziców z dziećmi na tą Eucharystię.
  7. Czytajmy Prasę katolicką. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary.
  8. Upłynęła kadencja Rady Duszpasterskiej. Ks. Biskup zapowiada wybory do nowych Rad Duszpasterskich. Bardzo proszę zgłaszać kandydatów.
  9. Jeśliby ktoś dysponował ziemią przyjmiemy na budowę każdą ilość. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na kościół, na kuchnię i pracę na budowie. Organizujemy już ścinkę drzewa na więźbę dachową. Bardzo proszę Panów o zgłaszanie możliwości pomocy u Pana Sołtysa.
  10. Za tydzień IV niedziela środków masowego przekazu. Tradycyjna składka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  11. Ogłoszenie Sołtysa – kolejna rata podatku rolnego będzie zbierana w remizie w czwartek 15 września od 8.00 do 14.00.

Lista osób pracujących przy budowie:

Panie: Anna Ziomek, Teresa Blicharz, Elżbieta Radwan, Krystyna Wąsik, Katarzyna Dębosz, Monika Wąsik, Elżbieta Kras, Bożena Mikos

LASKA JAN 5 dni

MLECZKO MARIUSZ 1 dzień

BURNAT TOMASZ 1 dzień

LACH MICHAŁ 3 dni

ROMAN WÓJCIK 1 dzień

STANISŁAW KUBICZ 5 dni

KRAS MARIUSZ 4 dni

BLICHARZ TERESA 3 dni

RECZKOWSKI WŁADYSŁAW 2 dni

UCHWAT ANDRZEJ 5 dni

MANIAK PIOTR 1 dzień

KURCZAB ZBIGNIEW 2 dni

ZIOMEK PAWEŁ 2 dni

KRAS JAN 1 dzień

ROBERT HADAS 4 dni

CIEŚLA WŁODZIMIERZ 1 dzień Tomasz Wąsik

JANIK KRZYSZTOF 1 dzień

KRZYSZTOF HELIZON (KIEROWNIK)

Intencje mszy świętych od 12 do 18 września 2022 r.

1. Poniedziałek godz.18.00 + Kazimiera Józef Kubicz od córki Danuty.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Leokadie Adamska od Zdzisława z Żoną.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Tadeusza Kras
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Leona Krzysztof Jan Polański od Danuty.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Bronisława Gomułka z okazji imienin.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Augustyna i Stefanie Sołtys
    1. o godz. 7.00 w 15 rocznice ślubu Sylwii i Grzegorza Pochroń prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla całej rodziny.
    2. o godz. 9.00 w 60 rocznice ślubu Władysławy i Władysława msza święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie oraz opiekę NMP od dzieci.
    3. o godz. 11.00 za Parafian, ochrzczone dziecko i rodziców.

W zakrystii możliwe do nabycia są cegiełki wspierające budowę naszego kościoła.