XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2022 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych w dzień powszedni. Spowiedź przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi w poniedziałek i piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji odpustu. Pani Kościelnej, Panu Organiście, Chórowi, Paniom niosącym feretrony, Straży Pożarnej, ministrantom , lektorom, dziewczynom z DSM, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc przy odpuście.
  3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła.
  4. W środę zapraszam na pierwsze spotkanie uczniów klasy 8 przed sakramentem bierzmowania, w piątek zapraszam dzieci z klasy 3 z rodzicami na spotkanie przed pierwszą komunią świętą. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji tarnowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00,
  5. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej. Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży w dostarczaniu odpowiednich treści religijnych.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary.
  7. Zapisujemy chętnych chłopców do grupy ministrantów oraz dziewczyny do DSM. Pierwsze spotkanie w piątek po mszy świętej.
  8. Bóg zapłać Panom, którzy pracowali przy budowie kościoła.
  9. Bóg zapłać Paniom za przygotowanie posiłków.

Intencje mszy świętych od 5 do 11 września 2022 r.

1. Poniedziałek o godz.18.00 za + Stefana Gacek w 10 rocznicę śmierci.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Rozalie Kras w rocznicę śmierci.
  3. Środa o godz. 18.00 w intencji 8 klasy, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. Czwartek o godz. 7.00 w 38 rocznicę ślubu Bożeny i Stanisława z podziękowaniem za łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Cecylia Franciszek Roman Barańscy.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Zofię Sołtys.
    1. o godz. 7.00 za Parafian i wszystkich ofiarodawców nowego Kościoła.
    2. o godz. 9.00 w 15 rocznicę ślubu Joanny i Daniela z podziękowaniem za łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże.
    3. o godz. 11.00 w intencji Władysława i Władysławy Reczkowskich w 60 rocznicę sakramentu małżeństwa prośba o błogosławieństwo Boże, opiekę NMP oraz o zdrowie.

W zakrystii możliwe do nabycia są ciegiełki wspierające budowę naszego kościoła.