XXII Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.

XXII Niedziela Zwykła - 27.08.2023 r.

1. Przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ Odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ.
  2. Msze święte dzisiaj o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00 – Suma odpustowa..
  3. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi w poniedziałek i piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy w intencjach rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. Proszę rodziców o dopilnowanie spowiedzi dzieci przed nowym rokiem szkolnym.
  4. We wtorek męczeństwo świętego Jana Chrzciciela.
  5. W I piątek miesiące okazja do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych pojadę od godziny 9.00. Bardzo proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  6. I sobota miesiąca. Pół godziny przed Mszą św. różaniec. Msza święta o godz. 18.00.
  7. Przyszła Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Czytajmy prasę katolicką: Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra dla dzieci.
  9. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali kościół i otoczenie oraz za zakupienie kwiatów. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w przygotowaniu odpustu, czynny udział we mszy świętej, procesji i modlitwie.
  10. Bóg zapłać wszystkim chórzystom. Bóg zapłać Panu Organiście za przygotowania uroczystości.
  11. Bóg zapłać za pracę w tym tygodniu przy budowie kościoła.

Intencje mszy świętych od 28 sierpnia do 3 września 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Józefa Rak od rodziny Zabawskich.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Zofię Sołtys od Męża.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Józefa Kapka od Żony i syna Tomasza.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Stefanię Jan Słota.
  5. Piątek o godz. 18.00 Pierwszy Piątek za + Tadeusza Kras.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Genowefę Kwaśna i Józefa w rocznice śmierci.
    • o godz. 7.00 za + Stefana i Ludwika Gacek w rocznice śmierci.
    • o godz. 9.00 za + Bronisława, Bronisław Maniak, Stefania Władysław Jan Józef Kazimierz Damian.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz za przygotowujących drugi ołtarz na Boże Ciało.