XX Niedziela Zwykła – 18.08.2024 r.

XX Niedziela Zwykła - 18.08.2024 r.

1. Przeżywamy XX Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00
    i 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00 według intencji. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.
  2. W razie nagłego wypadku lub konieczności wydania stosownego zaświadczenia należy zwracać się do ks. Andrzeja Witka.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na budowę kościoła.
  4. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką.
  5. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed mszą św.
  6. W przyszłą niedzielę – 25.08 – będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą o godzinie 7:00, 9:00 i 11:00. Kazania wygłosi i sumie przewodniczył będzie ks. Andrzej Witek. Tradycyjnie o godzinie 10:30 odmówimy Różaniec, o którego poprowadzenie proszę Róże Różańcowe. Na uroczystą sumę odpustową i procesję eucharystyczną zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonienia dzwonkami. Prosimy o przygotowanie feretronów. Bardzo serdecznie zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną wraz ze sztandarem i całą drużyną, a także prosimy o zabezpieczenie drogi procesyjnej. Do udziału zapraszamy wszystkie grupy parafialne: Akcję Katolicką wraz ze sztandarem, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Caritas, Róże Różańcowe i Chór Parafialny. Zatroszczmy się o wygląd i obejście naszej świątyni a, także o przystrojenie krzyża misyjnego oraz przydrożnych krzyży i kapliczek. Nade wszystko zwróćmy uwagę na przygotowanie naszych serc poprzez przystąpienie do Sakramentu Pokuty.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  9. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  10. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 301–305;
    • wtorek: 306–310;
    • środa: 311–315;
    • czwartek: 316–320;
    • piątek: 321–325;
    • sobota: 326–330.
  11. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek: św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    • we środę: św. Piusa X, papieża
    • we czwartek: Najświętszą Maryję Pannę Królową (dzisiaj odpust w Gromniku)
    • w sobotę: święto św. Bartłomieja, apostoła
  12. Wczoraj z Tarnowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania a także do modlitwy w intencji pielgrzymów, szczególnie naszych parafian, którzy podjęli ten trud.

Intencje mszy świętych od 19 do 25 sierpnia 2024 r.

1. PONIEDZIAŁEK o godz. 18.00: O Boże Błogosławieństwo, opiekę NMP, zdrowie i potrzebne łaski dla Marii z okazji 70 rocznicy urodzin.
  2. WTOREK o godz. 7.00: + Kazimiera, Jan Zabawa.
  3. ŚRODA o godz. 18.00: + ks. Fryderyk Bajorek w 5 rocznice śmierci.
  4. CZWARTEK o godz. 7.00: + Teofil Kuraś w 14 rocz. śmierci.
  5. PIĄTEK o godz. 18.00: O zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP dla Janusza z okazji 60 rocznicy urodzin – od żony i dzieci.
  6. SOBOTA o godz. 7.00: + Zofia Kucharzyk w 16 rocznice śmierci.
  7. NIEDZIELA Uroczystość Odpustowa:
    • o godz. 7.00: + Kazimierz Kras
    • o godz. 9.00: + Zbigniew, Maria, Stanisław Zabawa
    • o godz. 11.00: Za parafian i wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów budowy nowego kościoła