XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023 r.

XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. W miesiącu sierpniu prośmy Boga o ludzi podejmujących dobrowolną abstynencję od alkoholu. Msze święte w przyszłą niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub o godzinie 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź przed mszami świętymi.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Bóg zapłać za ofiary na misje. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II.
  3. W środę świętej Teresy Benedykty Edyty Stein.
  4. W czwartek świętego Wawrzyńca odpust w Wojniczu.
  5. W piątek świętej Klary.
  6. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  8. Powstała inicjatywa istnienia w naszej parafii bractwa szkaplerza świętego. Bardzo proszę chętnych do szkaplerza, aby zapisywać się w zakrystii. Więcej informacji w następnym tygodniu.
  9. W tym roku przypada 40 rocznica powstania parafii Chojnik. Uroczystości rocznicowe odbędą się 15 Października. W tym czasie ks. Biskup Stanislaw Salaterski poświęci i wmuruje kamień węgielny naszego nowego kościoła. Będzie to historyczna uroczystość w naszej parafii. Już dziś bardzo proszę o zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.
  10. Bardzo proszę o religijne wychowanie dzieci również w czasie wakacji. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w mszy świętej w dzień powszedni. Zachęcam do modlitwy za tych parafian, którzy nie mają przeszkód, a żyją bez związku sakramentalnego.
  11. Bóg zapłać za ofiary na kościół składane na tacę lub na konto parafialne. W miarę pogody zapraszam do pomocy przy budowie. Zależy nam bardzo na osobistej pomocy, ponieważ brakuje nam rąk do pracy. Zakupiliśmy dźwig budowlany, ale trzeba wnieść ręcznie do środka londyny.
  12. Bóg zapłać za prace przy kościele w tym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary na pracowników.
  13. Bóg zapłać Paniom Dorocie Augustyn oraz Halinie Hadas za kawę i ciastka dla pracowników. Panom Stanisławowi Reczkowskiemu i Januszowi Plebankowi za przygotowanie podestu do ustawienia dźwigu budowlanego.
  14. W tym tygodniu zapraszam do pomocy z numerów:
    • pon-66-75
    • wtorek-76-85
    • środa 86-95
    • czwartek 96-105
    • piątek 106-115

Intencje mszy świętych od 07 do 13 sierpnia 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Genowefę Wójcik od Teresy i Jana Łątka.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Genowefę Wójcik od Jadwigi i Stanisława Zabawskich.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Helenę Władysław w 16 rocznice śmierci.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Siostrę Barbara Solarz w rocznice śmierci.
  5. Piątek o godz. 18.00 prośba o zdrowie dla wnuka i błogosławieństwo Boże dla rodziców.
  6. Sobota o godz. 7.00 za Annę Sterkowicz.
    • o godz. 7.00 za + Marię Kras.
    • o godz. 9.00 w 10 rocznice ślubu Justyny i Piotra Dębosz prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
    • o godz. 11.00 w 40 rocznice sakramentu małżeństwa Ewy i Zygmunta Gacek prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP od dzieci i wnuków.