XVI Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

XVI Niedziela Zwykła - 24.09.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Bóg zapłać Księdzu Józefowi Szczęśniakowi za zastąpienie mnie podczas wszystkich niedzielnych mszy świętych. Dzisiaj głoszę kazania budowlane w parafii Olesno. Przeżywamy niedzielę budowlaną. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na kościół. Proszę jednak pamiętać, że najpierw trzeba zapewnić utrzymanie rodzinie potem zaś miarę swoich mniejszych lub większych możliwości pomagać w budowie.
 2. Przeżywamy dzień modlitw o trzeźwość. Bóg zapłać za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza przekazane przy okazji płacenia podatku. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za zebranie ofiar.
 3. Msze świete w niedzielę o godz, 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świetej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedzialek i piątek pół godziny przed Eucharystią. W środę różaniec i nowenna prowadzone przez Akcję Katolicką.
 4. Przypominam o możliwości zgłaszania się do sakramentu małżeństwa. Należy to uczynić trzy miesiące przed ślubem.
 5. W piątek święto Sw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy październik. Niedzielny różaniec po mszy świętej o godzinie 11.00. Zachęcam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej Kościoła. Kto nie może w kościele to módlmy się w domach oraz przy kapliczkach.
 7. W środę po mszy świętej zapraszam na spotkanie Radę duszpasterską i budowlaną, w piątek Akcję Katolicką. Tematem spotkań będzie przygotowanie do 40 rocznicy istnienia Naszej parafii oraz zorganizowania uroczystości poświęcenia Kamienia węgielnego.
 8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Promyczek dla dzieci, Gość Niedzielny. Są do nabycia kalendarze książkowe rolników oraz ścienne i kalendarze misyjne.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary.
 10. Bardzo proszę w tym tygodniu o pomoc Panów do pracy przy budowie. Kontakt z Panem Tomaszem Wąsikiem:
  • poniedziałek 372 i 1-10
  • wtorek 11-20
  • środa 21-30
  • czwartek 31-40
  • piątek 41-50

Intencje mszy świętych od 25 września do 1 października 2023 r.

 1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Janinę i Edward Majka od syna Włodzimierza z rodziną.
 2. Wtorek o godz. 7.00 prośba o szczęśliwą operację dla Szymona i błogosławieństwo Boże.
 3. Środa o godz. 18.00 za + Marka Zabawa z okazji imienin.
 4. Czwartek o godz. 7.00 za + Izabela, Krystynę i Ignacego Kulinowski.
 5. Piątek o godz. 18.00 z okazji 70 urodzin Michaliny Kras prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
 6. Sobota o godz. 7.00 za + Zofię Sołtys od Jerzego z rodziną.
 7. Niedziela:
  • o godz. 7.00 za + Marię, Stanisława, Zbigniew Zabawa.
  • o godz. 9.00 za + Jana Miłkowski w 5 rocznice śmierci.
  • o godz. 11.00 za Parafian oraz za wszystkich ofiarodawców i pracowników budowy nowego Kościoła