XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę kościoła.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiaj włączyli się w akcję misyjną MIVA Polska – Grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr, składając ofiary do puszek. Z tych funduszy nabywa się środki transportu dla misjonarzy.
  4. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św.
  5. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Za tydzień w Gościu Niedzielnym ukaże się artykuł o naszej parafii.
  6. Pamiętajmy o praktykach religijnych w czasie wakacji, a także o stosownym ubiorze i zachowaniu podczas nabożeństw.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  8. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  9. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 191–195;
    • wtorek: 196–200;
    • środa: 201–205;
    • czwartek: 206–210;
    • piątek: 211–215;
    • sobota: 216–220.
  10. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek: św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;
    • we wtorek: Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku);
    • we czwartek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  11. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w tym roku pod hasłem „Żyję w Kościele”, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. Zapisy do końca lipca w kancelarii parafialnej, a potem w miejscach organizacji poszczególnych grup. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie internetowej Pielgrzymki.

Intencje mszy świętych od 15 do 21 lipca 2024 r.

1. Poniedziałek o 18.00: + Władysław Kozłowski – od Zofii Grzybowskiej.
  2. Wtorek o 7.00: ++ Jan, Stefania Słota od syna Jana.
  3. Środa o 18.00: + Ferdynand Czuba – od żony i dzieci.
  4. Czwartek o 7.00: + Marek Zabawa – od córki Pauliny z rodziną.
  5. Piątek o 18.00: ++ Stanisław Burnat i syn Ryszard.
  6. Sobota o 7.00: + Marek Zabawa w 4 rocz. śmierci – od rodziców.
    • o 7.00: ++ Krystyna Klimczak i Stefania Moździerz.
    • o 9.00: W 30 rocznicę ślubu Bernadetty i Włodzimierza Majka, na podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia – od dzieci z rodzinami.
    • o 11.00: + Elżbieta Osika w 22 roczn. śmierci.