XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2024 r.

XIX Niedziela Zwykła - 11.08.2024 r.

1. Módlmy się w sierpniu o ludzi podejmujących dobrowolną abstynencję. Można wpisać się do księgi abstynencji. Msze święte w przyszłą niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00, w sobotę o godz. 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych do środy. Spowiedź przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi w poniedziałek i piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę różaniec i nowenna. Dzisiaj składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać Róży świętego Gerarda za złożenie ofiary na okna.
  3. W środę świętego Maksymiliana Marii Kolbego.
  4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego.
  5. Msze święte jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół kwiatów, wieńców.
  6. w sobotę świętego Jacka.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na cele bieżące Kościoła.
  9. Bóg zapłać za pracę przy budowie kościoła.
  10. W sobotę z Tarnowa wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bardzo proszę wszystkich, kórzy są w stanie dobrego zdrowia i kondycji aby skorzystać z szansy wymodlenia łask dla rodzin i budowy kościoła. Szczególnie zachęcam młodych z naszej parafii. Kto nie może uczestniczyć osobiście może pielgrzymować duchowo.
  11. W tym roku 19 Października przypada 40 rocznica śmierci męczeńskiej Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Będzie to w naszej parafii pierwszy odpust ku czci drugiego naszego patrona. Będzie w nim uczestniczył Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Bardzo proszę o mobilizację wszystkich grup parafialnych. Proszę o pomoc przy demontażu rusztowań wewnątrz kościoła i przygotowanie wnętrza do pierwszej Mszy świętej.
  12. W tym tygodniu zapraszam do pomocy przy budowie kościoła z numerów:
    • poniedziałek 261-265
    • wtorek 281-285
    • środa 286-290
    • piątek 291-295
    • sobotę 296 -300

Intencje mszy świętych od 12 do 18 sierpnia 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Marię, Stanisława, Adama Kurzawa.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Józefa Wróbel od rodziny Jamków.
  3. Środa o godz. 18.00 w 40 rocznice ślubu Ryszarda i Stanisławy prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP od córek i wnuczki.
  4. W Czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:
    • o godz. 7.00 za Parafian oraz wszystkich członków chóru parafialnego.
    • o godz. 9.00 za + Annę i Jana Majka.
    • o godz. 11.00 za + Annę Sterkowicz w 13 rocznice śmierci.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Józefa Wróbel od siostry Marii z rodziną.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Władysława Kozłowski od Jolanty.
    • o godz. 7.00 za + Stanisława Sterkowicz w 3 rocznice śmierci.
    • o godz. 9.00 za + Adolfa Burnat w 8 rocznice śmierci od żony dzieci wnuków i prawnuków.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz za członków Straży honorowej.