XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023 r.

XIV Niedziela Zwykła - 09.07.2023 r.

1. Msze święte w przyszłą niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna w czasie wakacji po mszy świętej lub po wcześniejszym uzgodnieniu. Spowiedź przed każdą mszą świętą.
  2. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła. W tym tygodniu będziemy potrzebować pomocy w lesie oraz przy tartaku. Chętni bardzo proszę o kontakt z Panami Stanisławem Kubiczem lub Stanisławem Reczkowskim.
  3. We wtorek wspomnienie św. Benedykta patrona Europy.
  4. W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Swietrada i Benedykta.
  5. W środę będzie dodatkowa msza święta na cmentarzu o godz. 7.00.
  6. W środę Różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustające pomocy prowadzone przez Akcje Katolicką.
  7. W poniedziałek i piątek pół godziny przed mszą świętą Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Czytajmy prasę religijną: Promyczek Dobra, Gość Niedzielny Mały Gość niedzielny.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  10. Włączamy się w akcję misyjną Miva Polska – Grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr. Z tych funduszy nabywa się środki transportu dla misjonarzy. Info na plakacie. Ofiary będzie można złożyć na misje do puszek po mszach świętych w następną niedzielę. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  11. Bóg zapłać za pracę przy budowie kościoła: Obnowski Włodzimierz, Kras Stanisław, Wantuch Stanisław, Sołtys Mieczysław, Kwiek Maciej, Pyjor Ewa, Janusz Plebanek, Kwiek Alicja, Prusak Robert, Wróbel Ryszard, Gzyl Jerzy Kras Jan, Brodziak Ryszard, Gumola Małgorzata, Chwistek Krzysztof, Ozga Oliwier.
  12. Proponuję spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w poniedziałek po Mszy świętej na plebanii.
  13. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:\
    • poniedziałek 251-255
    • wtorek 256-260
    • środa 261-265
    • czwartek 266-270
    • piątek 271-275

Intencje mszy świętych od 10 do 16 lipca 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Jana Kras w 5 rocznice śmierci od żony.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Marka Zabawa w 3 rocznice śmierci od rodziców.
  3. Środa:
    • o godz. 7.00 msza święta w kaplicy cmentarnej za + Genowefę Wójcik od córki z rodziną.
    • o godz. 18.00 za Jadwigę i Stanisława Janiczek.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za Juliana Rusin od kolegów syna Tomasza.
  5. Piątek o godz. 18.00 podziękowanie za łaski z okazji 70 rocznicy urodzin i imienin Jana z prośbą o dalszą opiekę NMP od żony.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Henryka Łątka.
    • o godz. 7.00 za + Kazimierę i Antoniego Gieracki.
    • o godz. 9.00 prośba o święte powołania kapłańskie i o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo w budowie kościoła z Róży św. Teresy.
    • o godz. 11.00 za Parafian