XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023 r.

XIII Niedziela Zwykła - 02.07.2023 r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o praktykach religijnych dzieci i młodzieży. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą. Bardzo proszę rodziców ministrantów i lektorów o dopilnowanie tygodniowej posługi przy ołtarzu. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary na misje. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę kościoła.
  2. Lipiec jest szczególnym czasem oddawania czci Przenajświętszej krwi Pana Jezusa. W środę różaniec i nowenna prowadzone przez Akcję katolicką. W poniedziałek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu: I czwartek i I piątek miesiąca. Bardzo proszę o dopilnowanie dzieci i młodzieży w praktykach religijnych.
  4. Czytajmy prasę religijną: Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra. Małego Gościa dla dzieci.
  5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  6. Bóg zapłać za pracę w tym tygodniu: Stanisław Reczkowski 2 dni, Stanisław Kubicz 2 dni, Zabawski Stanisław, Wróbel Józef, Wróbel Bogdan, Jerzy Migała
  7. W tym tygodniu proszę o pomoc w pracy przy budowie z numerów:
    • Poniedziałek – 226-230
    • Wtorek – 231-235
    • Środa – 236-240
    • Czwartek – 241-245
    • Piątek – 246-250
  8. Rozpoczyna się odpust w Tuchowie. Starajmy się uczcić Matkę Najświętszą w tuchowskim wizerunku.
  9. Bóg zapłać Księdzu Prałatowi Aleksandrowi Piszczkowi zasłużonemu czterdziestoletnią pracą misyjną dla kościoła katolickiego w Argentynie, za celebracje Eucharystii i wygłoszenie Słowa Bożego.

Intencje mszy świętych od 3 do 9 lipca 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Władysława i Władysław oraz zmarłych z rodziny.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Juliana Rusin.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Janinę Wróbel.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Władysława i Rozalię Piórkowscy oraz zmarłych z rodziny.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Andrzeja Hrapkowicz.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Wojciecha Pyjor oraz Rozalię Władysław.
    • o godz. 7.00 za + Stanisława Sterkowicz w 2 rocznice śmierci.
    • o godz. 9.00 za Parafian i ofiarodawców budowy kościoła.
    • o godz. 11.00 msza święta dziękczynno błagalna w 50 rocznice sakramentu małżeństwa Marii i Donata z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże na dalsze lata.