X Niedziela zwykła – 12.06.2022 r.

X Niedziela zwykła - 12.06.2022 r.

1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Świętej. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Kończy się czas komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiejsza zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na Kościół.
  3. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Po sumie uroczysta procesja. Jest to święto obowiązkowe. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przy procesji Bożego Ciała:
    1. I – przy dzwonnicy – Centrum.
    2. II – przed remizą OSP – Baboniówka, Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki.
    3. III – przed plebanią – Zagumnie i Dębczoki.
    4. IV – przy kaplicy – Babia Góra, Domy przy trasie tuchowskiej
  5. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po mszy świętej o godzinie 18.00. Bardzo Proszę Panie o przygotowanie feretronów, Panów o niesienie baldachimu, Ministrantów, Lektorów, DSM, Straż Pożarną o zabezpieczenie drogi procesji.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po mszy świętej po południowej.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary. Czytajmy prasę katolicką. Szczególnie polecam Gościa Niedzielnego, gdzie można znaleźć relację z poświęcenia placu w Chojniku.
  8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną górę w dniu 26 sierpnia 2022 podczas, której będzie poświęcony kamień węgielny naszego kościoła. Zapisy u Pani Marty Solarz.
  9. W naszej parafii Ks. Biskup erygował Parafialny oddział Akcji Katolickiej. Pora, aby zorganizować grupę młodzieżową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Proszę Rodziców uczniów szkoły średniej oraz klasy ósmej o nakłonienie dzieci do zaangażowania w to dzieło.
  10. Wczoraj w Gromniku zostało wyświęconych na lektorów 6 chłopców z Chojnika. Gratuluję Rodzicom i serdecznie proszę o dopilnowanie służenia lektorów.

Intencje mszy świętych od 13 do 19 czerwca 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Zofię i Stanisława Tokarz od syna Józefa.
  2. Wtorek o godz. 7.00 prośba o zdrowie I błogosławieństwo Boże dla rodziny Burnat.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Stanisława Kras w rocznicę śmierci.
  4. Czwartek uroczystość Bożego Ciała o godz. 7.00, 9.00. za + Kazimierę i Antoni Gierackich, 11.00. w intencji Parafian.
  5. Piątek o godz. 18.00 + Jana Kras w 4 rocznicę śmierci od Stanisława i Anna od Michaliny.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Józefa Padoł w 3 rocznicę śmierci.
  7. Niedziela o godz. 7.00 za + Włodzimierza Piórkowski od Córki Doroty z Mężem, o godz. 9.00 za + Janinę i Stanisław Wilk, o godz. 11.00 za Parafian.