X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

X Niedziela Zwykła - 11.06.2023 r.

1. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Procesje w Oktawie Bożego Ciała do czwartku o godzinie 18.00. W czwartek tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków. W niedziele procesja po sumie. W Piątek Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Rzepienniku o godz. 11.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych, przede wszystkim rodziców z dziećmi, dzieci pierwszokomunijne ministrantów lektorów i DSM.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Bożego Ciała. Wszystkim przygotowującym ołtarze, składającym ofiary na kwiaty:
    • I – przy dzwonnicy -Centrum
    • II – przed remizą OSP Baboniówka, Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki
    • III – przed plebanią Zagumnie i Dębczoki
    • IV – przy kaplicy- Babia Góra domy przy trasie Tuchowskiej
  5. Straży Pożarnej dziękuje za przygotowanie i zabezpieczenie drogi, Paniom, które przygotowały feretrony, Panom niosącym baldachim, Pani Kościelnej, Panu Organiście, ministrantom, lektorom, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym, rodzicom, Straży Pożarnej za wystawienie pocztu ze sztandarem i druzyny, Akcji Katolickiej za wystawienie pocztu sztandarowego.
  6. Czytajmy prasę religijną: Promyczek Dobra dla dzieci, Mały Gość Niedzielny.
  7. W środę 14 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się egzamin klasy 7 przed sakramentem bierzmowania.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  9. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła oraz za ofiarną pracę przy budowie kościoła: Stanisław Reczkowski 2 dni, Łukasz Dębosz praca dźwigiem, Kucharzyk Adam 2 dni, Jan Kras, Stanisław Góral, Maniak Ryszard, Michalik Stanisław, Dawid Solarz, Krzysztof Michalik, Szczepan Solarz Marek Michalik, Ryszard Majka, Dawid Gogola, Sławomir Kurczab, Marek Majerski, Stanisław Kubicz, Lach Michał, młodzież w sobotę Patryk i Krystian Różycki
  10. Bóg zapłać Ks. Prałatowi Józefowi Babiczowi za pomoc w postaci niedzielnego zastępstwa.

Intencje mszy świętych od 12 do 18 czerwca 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Janinę i Stanisława Wilk.
  2. Wtorek o godz. 18.00 za + Janinę Helizon od Czesławy i Henryka
  3. Środa o godz. 18.00 za + Tadeusza Kras od rodziców.
  4. Czwartek o godz. 18.00 za + Juliana Rusin od Marii i Stanisława Murczek.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Krystynę Bałut – rodzice.
  6. Sobota o godz. 7.00 w 18 rocznice urodzin Marcina z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
    • o godz. 7.00 za + Włodzimierza Piórkowski w 4 rocznice śmierci od Wiesława.
    • o godz. 9.00 za + Marię i Wojciecha Hadas.
    • o godz. 11.00 za Parafian