Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie - 29.05.2022 r.

1. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 18.00. We wtorek po mszy świętej przy krzyżu obok kościoła. W niedziele po sumie.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość zesłania Ducha Świętego.
  3. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jest to ostatnie nabożeństwo majowe.
  4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą świętą o godz. 17.30. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek dwie msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Prosimy Pana Jezusa o zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata. Modlimy się za misje. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 6.30. Różaniec będzie prowadzony przez Panie z Caritas.
  6. W poniedziałek po mszy świętej spotkanie synodalne na plebanii.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  9. Bóg zapłać za zorganizowanie spotkania z Księdzem Biskupem i uroczystości poświęcenia placu budowy kościoła. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie plebanii, kwiatów przy krzyżu i plebanii, zorganizowanie przyjęcia księdza Biskupa i gości w remizie. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za przygotowanie liturgii. Panu wójtowi za udostępnienie sceny na ołtarz i pracowników. Panom za rozkładanie sceny, porządkowanie placu i otoczenia plebanii. Chórowi za śpiew na uroczystości. Służbie liturgicznej ministrantom lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Scholii. Bóg zapłać za ofiary oraz przetwory spożywcze. Wszystkim nie wymienionym, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości Bóg zapłać.

Intencje mszy świętych od 30 maja do 5 czerwca 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Ferdynada Czuba z okazji imienin.
  2. Wtorek o godz. 18.00 za + Tadeusza Kras od syna Bogdana z rodziną.
  3. Środa o godz. 18.00 podziękowanie i prośba o błogosławieństwo Boże, łaski i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla rodziny Krasów.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Andrzeja Hrapkowicz z okazji imienin.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Stanisława Burnat.
  6. Sobota o godz. 7.00 w 18 rocznicę urodzin Aleksandry prośba o błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu i opiekę Najświętszej Maryi Panny od Mamy.
  7. Niedziela o godz. 7.00 za + Rozalie Władysław Kolbusz, o godz. 9.00 za + Sławomira Cieśla w 20 rocznicę śmierci od rodziców, o godz. 11.00 w intencji Parafian, chrzczonych dzieci i ich rodziców.