Wielkanoc – 10.04.2023 r.

Wielkanoc - 10.04.2023 r.

1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Czas do kolejnej niedzieli Kościół obchodzi jako jeden dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte w tygodniu: we wtorek o godz. 18.0. W pozostałe dni jak zwykle. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Koronka 15 minut przed nabożeństwem.
  2. Bóg zapłać za ofiary przy adoracji krzyża, które przeznaczone są na Ziemię świętą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Za tydzień święto Caritas zbiorka do puszek na caritas Diecezji Tarnowskiej.
  3. Młodzież 8 klasy przyjmie jutro w Gromniku o godz. 15.30 sakrament bierzmowania. Wspomnijmy w modlitwie naszych bierzmowanych aby wytrwali w postanowieniach i przyrzeczeniach sakramentalnych.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać za ofiary na kościół, na tacę i na konto.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Świąt Wielkanocnych: Akcji Katolickiej, Paniom, Pani Anecie Gręda za dekoracje grobu i ciemnicy, Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie dzwonków do kościoła. Bóg zapłać za życzenia wielkanocne i wszelkie oznaki życzliwości.
  6. Bóg zapłać za ufundowanie figury Pana Jezusa Paniom: Bożena Grzyb, Krystyna Kozłowska, Bożena Mikos, Monika Kras, Marta Solarz, Aneta Gręda, Małgorzata Turaj, Alfreda Damian i Anna Majerska.
  7. Bóg zapłać za ufundowanie renowacji grobu i kwiaty następującym osobom: Edyta Lach, Kozłowska Krystyna, Tomasz Wąsik, Barbara Łajka.
  8. Bóg zapłać za ufundowanie Tabernakulum Paniom: Ela Słoninka, Agata Świeboda i Halina Kwiek.

Chrystus jest źródłem prawdziwego pokoju. Zmartwychwstał, by dać nam nowe życie i nadzieję. Jako chrześcijanie głośmy nadzieję, pokój i miłosierdzie wszystkim mimo lęku,zwątpienia i śmierci.

Intencje mszy świętych od 11 do 20 kwietnia 2023 r.

1. Wtorek o godz. 18.00 za + Janinę Kociara od Janiny Burnat.
  2. Środa o godz. 18.00 za + Władysława Maniak w 25 rocznice śmierci.
  3. Czwartek o godz. 7.00 za + Wandę Sokołowska od Róży Marii Magdaleny.
  4. Piątek o godz. 18.00 za + Grażynę Kubicz w 20 rocznice śmierci.
  5. Sobota o godz. 7.00 za + Anielę i Władysława Grzybowscy i za dzieci.
    • o godz. 7.00 za + Zofię i Wojciecha Kwiek.
    • o godz. 9.00 w 1 rocznice urodzin Emilii Tyka z prośbą o opiekę NMP od babci.
    • o godz. 11.00 za Parafian.