Wielkanoc – 01.04.2024 r.

Wielkanoc - 01.04.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Czas do kolejnej niedzieli Kościół obchodzi jako jeden dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte w tygodniu: we wtorek o godz. 18.00. W pozostałe dni jak zwykle. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Koronka 15 minut przed nabożeństwem.
 2. Bóg zapłać za ofiary przy adoracji krzyża, które przeznaczone są na Ziemię świętą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Za tydzień święto Caritas zbiórka do puszek na caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. Młodzież 8 klasy przyjmie jutro w Gromniku o godz. 15.30 sakrament bierzmowania. Wspomnijmy w modlitwie naszych bierzmowanych, aby wytrwali w postanowieniach i przyrzeczeniach sakramentalnych.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – adoracja pół godziny przed mszą świętą. Pierwszy piątek – komunia święta wynagradzająca za grzechy swoje i całego świata. Pierwsza sobota adoracja Najświętszego sakramentu pół godziny przed Mszą świętą.
 5. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać za ofiary na kościół, na tacę i na konto.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Świąt Wielkanocnych: Akcji Katolickiej, Straży Pożarnej, Paniom przygotowującym dekoracje, Pani Anecie Gręda za dekoracje grobu i ciemnicy, Panom Szymonowi Dynarowiczowi, Tomaszowi Wąsik, Grzegorzowi Pochroń za śpiew pasji, Chórowi parafialnemu. Bóg zapłać za pomoc przy budowie kościoła.
 7. W tym tygodniu proszę o pomoc od środy od 106 do 110, czwartek 111 do 115, piątek 116 do 120, sobota 121 do 125.
 8. Przekazałem 32 intencje ks. Andrzejowi Witkowi i 32 intencji ks. Gabrielowi Szewczykowi do Nikaragui. Wszystkie intencje zostały przekazane.

Chrystus jest źródłem prawdziwego pokoju. Zmartwychwstał, by dać nam nowe życie i nadzieję. Jako chrześcijanie głośmy nadzieję, pokój i miłosierdzie wszystkim mimo lęku, zwątpienia i śmierci.

Intencje mszy świętych od 02 do 07 kwietnia 2024 r.

 1. Wtorek o godz. 18.00 za + Janinę Helizon.
 2. Środa o godz. 18,.00 za + Kazimierza Chmielarz.
 3. Czwartek o godz. 7.00 za + Józefa Gustaw Dębosz.
 4. Piątek o godz. 18.00 za + Juliana w 12 rocznice śmierci Genowefa Klimczak.
 5. Sobota o godz. 7.00 za + Władysława Zygadło od Doroty i Kornela Burnat.
 6. Niedziela:
  • o godz. 7.00 za + Balbinę i Franciszka Mróz Stefan Śmiertka.
  • godz. 9.00 za + Halinę i Juliana Rusin w rocznice śmierci.
  • o godz. 11.00 za Parafian i Dusze czyśćcowe.