VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022 r.

VIII Niedziela zwykła - 27.02.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy kolejną niedzielę synodalną. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.
  2. W Poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.
  3. Bóg zapłać za ofiary na budowę Kościoła na tacę i przekazywane na konto bankowe parafii.
  4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte wraz z posypaniem głów popiołem odprawiamy o godz. 7.00 i 17.00. Znak popiołu uświadamia nam, że przed nami droga czterdziestodniowego postu, pracy nad sobą, wyrzeczeń, postanowień, droga naprawienia zła wyrządzonego innym, droga nawrócenia i pokuty. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, niech nastanie atmosfera skupienia i ciszy. Spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp. Nabierzmy dystansu do tego co czytamy lub oglądamy oraz bądźmy bardziej krytyczni, więcej się zastanawiajmy, szukajmy mądrości w Piśmie Świętym w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej i dobrej książce. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły.
  5. Droga Krzyżowa w piątek przed mszą świętą o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Warto przypomnieć, że za odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny, spełniając inne , konieczne warunki.
  6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym po mszy świętej o godz. 11.00. Za udział w tym nabożeństwie można także uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od piątej niedzielę Wielkiego Postu.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania misyjne kapłańskie i zakonne.
  9. W Pierwszy Piątek dwie msze święte zachęcam wszystkich do spowiedzi świętej. Modlimy się za misje święte.
  10. W pierwszą sobotę pół godziny przed msza świętą Różaniec o Pokój.
  11. W następną niedzielę rano zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  13. Jutro po mszy świętej zapraszam na plebanię Parafialny Zespół Synodalny
  14. Bóg zapłać za pracę przy tartaku Panom: Romanowi Wójcikowi, Michałowi Lach, Kornelowi i Błażejowi Burnat, Bogdanowi Mruk, Andrzejowi i Stanisławowi Uchwat, Józefowi Solarz, Kazimierzowi Solarz, Janowi Kras, Damianowi i Leszkowi Słowik, Stanisławowi Kubicz, Robertowi Hadas. Bóg również zapłać Paniom Bożenie Mikos I Urszuli Kosteckiej.

Intencje mszy świętych od 28 lutego do 6 marca 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 msza święta dziękczynno błagalna.
  2. Wtorek o godz. 7.00 w intencji o zdrowie dla Anny.
  3. Środa popielcowa o godz. 7.00 za + Andrzeja Chrapkowicz, o godz. 17.00 za + Władysławę Burnat.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Rodziców i Dziadków.
  5. Piątek o godz. 7.00 za + Stanisława Sterkowicz. o godz. 17.00 za + Krystynę, Zofię i Władysławę Bałut.
  6. Sobota o godz.7.00 za + Zofie Sołtys od Męża.
  7. Niedziela o godz. 7.00 za + Wojciecha Wójcik w drugą rocznicę śmierci od córki Eweliny z rodziną, o godz. 9.00 za + Kazimierę Kubicz z okazji imienin od Dzieci z Rodzinami, o godz. 11.00 za Parafian oraz podziękowanie Panu Bogu za łaski w 30 letniej posłudze Kościelnego w naszej parafii Pana Jana Łątki z prośbą o dalszą opiekę Najświętszej Maryi Panny i zdrowie z intencji Rady Parafialnej.