VIII Niedziela Zwykła – 26.05.2024 r.

VIII Niedziela Zwykła - 26.05.2024 r.

1. Przeżywamy niedzielę Trójcy świętej. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W tygodniu o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Kończy się czas komunii świętej wielkanocnej. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę i I sobotę miesiąca różaniec.
  2. Dzisiaj niedziela budowlana. Zakończyliśmy kolejny etap budowy. Została tylko do zalania płyta betonowa na wieży. Bóg zapłać firmie i pracownikom Pana Janusza Korzeniowskiego za wykonana pracę. Rozpoczynamy budowę dachu. Równocześnie musimy ostatecznie wykończyć niektóre ściany. Dziękuję Panu Danielowi Wróblowi za podjęcie się wykonania tego etapy prac. Odbyły się już wstępne rozmowy na temat instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Już dzisiaj warto pomyśleć o tynkowaniu wnętrza kościoła. Firmy zainteresowane bardzo proszę o zgłaszanie się i propozycje.
  3. Zachęcam wszystkich do udziału w ostatnich nabozeństwach majowych.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Po sumie uroczysta procesja. Jest to święto obowiązkowe. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przy procesji Bożego Ciała:
    • I – przy dzwonnicy – Centrum.
    • II – przed remizą OSP Baboniówka, Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki.
    • III – przed plebanią Zagumnie i Dębczoki.
    • IV – przy kaplicy – Babia Góra domy przy trasie Tuchowskiej.
  5. W oktawie Bożego Ciała procesje o godzinie 18.00. Bardzo Proszę Panie o przygotowanie feretronów, Panów o niesienie baldachimu, Ministrantów, lektorów, DSM, dzieci komunijne, Straży Pożarnej o zabezpieczenie drogi procesji. Wystawienie pocztu ze sztandarem i drużyny, za zabezpieczenie drogi na czas przejścia procesji.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po mszy świętej.
  7. W ostatnim czasie został zrealizowany projekt dołączenia nowej linii prądu o mocy 40 KW. Zapłaciliśmy 31 050 zł.
  8. Bóg zapłać za pracę przy budowie kościoła. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc z numerów:
    • poniedziałek 341-372
    • wtorek 1-6
    • środa 7-10
    • piatek 11-15
    • sobota 16-20

Intencje mszy świętych od 27.05 do 02.06.2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Janinę i Stanisława Wilk.
  2. Wtorek o godz. 18.00 za + Jarosława Kostrzyński od Jolanty i Stanisława Kociara.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Krystynę Lisowską, Rodzice Alojzy i Julia.
  4. Czwartek – Boże Ciało:
    • o godz. 7.00 za + Ferdynanda Czuba.
    • o godz. 9.00 za + Zofię, Kazimierz, Franciszek Łątka.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz za ofiarodawców budowy kościoła.
  5. Piętek o godz. 18.00 za + Jarosława Kostrzyński.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Danutę Gomułka od Jadwigi i Stanisława Zabawskich.
    • o godz. 7.00 za + Józefa Kapka od żony i dzieci.
    • o godz. 9.00 za + Sabinę Wąsik w 14 rocznice śmierci.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz za członków grupy modlitewnej Margaretka.