VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

1. Dzisiaj jest dzień chorych. Pamiętajmy o naszych bliskich noszących krzyż cierpienia. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed mszą świętą. Zapraszam szczególnie Straż honorową, Akcję Katolicką. Zachęcam do udziału w adoracji również młodzież przed sakramentem bierzmowania i dzieci wraz z rodzicami przed I komunią świętą. W środę nowenna do Matki Bożej i Różaniec.
  2. W środę popielcową msze święte wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Znak popiołu uświadamia nam, że przed nami droga czterdziestodniowego postu, pracy nad sobą, wyrzeczeń, postanowień, droga naprawienia zła wyrządzonego innym, droga nawrócenia i pokuty. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, niech będzie atmosfera skupienia i ciszy, spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp, nabierzmy dystansu do tego co czytamy, oglądamy, bądźmy bardziej krytyczni, więcej się zastanawiajmy, szukajmy mądrości w Piśmie św. w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej, w dobrej książce. Wielki Post jest potrzebny, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy tego świata. Najważniejsze jest to, by na początku Postu, każdy z nas uznał, że to właśnie ja potrzebuję nawrócenia i zmiany życia. To moje życie musi być lepsze i doskonalsze. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.
  3. Droga Krzyżowa w piątek przed mszą świętą o godz. 17.00. Gorąco zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie w którym głębiej zrozumiemy tajemnicę cierpienia i zbawienia jak również nauczymy się od samego Chrystusa niesienia krzyża. Warto przypomnieć, że za odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny spełniając inne konieczne warunki.
  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym po mszy świętej o godz. 11.00. Za udział w gorzkich żalach można, także uzyskać odpust zupełny.
  5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od niedzieli w 5 niedzielę Wielkiego postu.
  6. Czytajmy prasę religijną. Niech w każdej rodzinie bedą treści religijne.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.

Intencje mszy świętych od 12 do 18 lutego 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 prośba o szczęśliwe rozwiązanie problemu i zdrowie dla dziecka i matki.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Joannę Piórkowską.
  3. Środa popielcowa:
    • o godz. 7.00 za + Siostrę Edwine.
    • o godz. 17.00 za + Marię Cieśla.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za Parafian i Dusze czyśćcowe.
  5. Piątek o godz. 17.00 za + Henryka Klimczak.
  6. Sobota o godz. 7.00 za Parafian oraz prośba o błogosławieństwo Boże przy budowie kościoła.
    • o godz. 7.00 za + Rozalię i Bolesława Szarkowicz.
    • o godz. 9.00 za + Genowefę i Józefa Michalik od syna Stanisława.
    • o godz. 11.00 podziękowanie Panu Bogu za stary rok z prośbą o łaski i opiekę NMP z Róży św. Gerarda.