III Niedziela Wielkanocy – 01.05.2022 r.

III Niedziela Wielkanocy - 01.05.2022 r.

1. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  2. W poniedziałek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańca świętego.
  4. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o godzinie 18.00. W niedziele po sumie.
  5. We wtorek 3 maja, Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznicę Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w niedzielę. Majówka po mszy świętej o godz. 11.00.
  6. W środę świętego Floriana Patrona Strażaków. Zapraszam na mszę świętą w dniu swojego patrona strażaków.
  7.  W czwartek okazja do spowiedzi świętej. Modlimy się o powołania kapłańskie.
  8. W piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba. I piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o godzinie 7.00. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe. Wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed nabożeństwem. Do chorych pojadę od godz. 9.00.
  9. Uroczystość świętego Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej w tym roku z niedzieli przeniesione jest na poniedziałek.
  10. Rocznicę I komunii świętej będziemy obchodzić w ostatnią niedzielę maja.
  11. Czytajmy prasę religijną.
  12. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  13. Bóg zapłać Panom, którzy w sobotę poświęcili swój czas na pracę przy placu budowy. Byli to Panowie Józef Solarz, Szczepan Solarz, Mariusz Solarz, Michał Lach, Bogdan Burnat, Stanisław Kubicz, Stanisławowi Reczkowski.
  14. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na cele diecezjalne.
  15. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będziemy gościć kleryków z Tuchowa. Zapraszam młodzież na spotkanie z klerykami po mszy świętej po godzinie 9.00.  Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
  16. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Intencje mszy świętych od 2 do 8 maja 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 prośba o błogosławieństwo Boże w rodzinie.
  2. Wtorek o godz. 7.00 uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, o godz. 9.00 + Maria Wojciech Dębosz zmarli z rodziny, o godz. 9.00 za + Janine i Władysław Sterkowiec, o godz. 11.00 + za Parafian.
  3. Środa o godz. 18.00 za szczęśliwe rozwiązanie.
  4. Czwartek o godz.18.00 za + Zofie Mleczko, z rodziny Wąsików i Radwanów.
  5. Piątek o godz.7.00 + za Marie Janik, o godz. 18.00 za + Julie Stanisław Edward Marta Wąsik.
  6. Sobota o godz.18.00 Józef Damian, Kazimierz.
  7. Niedziela o godz. 7.00 za + Michała Tyka w 16 rocznice śmierci, o godz. 9.00 w 30 rocznicę urodzin Łukasza, o godz. 11.00 w intencji Parafian i o zdrowie dla Siostry  Barbary o szczęśliwą operacje.