Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022 r.

1. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Adoracja Najświętszego sakramentu w piątek pół godziny przed mszą świętą.
  2. Bóg zapłać za ofiary na kościół oraz za ofiary na pomoc Ukrainie. Zebrano do puszek 1140 zł.
  3. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Akcji Katolickiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiaj w katedrze tarnowskiej Ks. Bp. Andrzej Jeż poświęci sztandar Akcji Katolickiej naszej parafii.
  4. Bog zapłać za pracę w tym tygodniu:
    • W kuchni: Monika Oślizło, Edyta Lach, Bożena Mikos, Agnieszka Mól
    • Na budowie: RADWAN TADEUSZ 1 dzień MICHALIK JERZY 1 dzień KRAS DANIEL 1 dzień MOTYKA MAŁGORZATA 1 dzień KRAS STANISŁAW 1 dzień JANUSZ PYTKO 1 dzień DĘBOSZ STANISŁAW 1 dzień ZABAWSKI STANISŁAW 1 dzień SOKOŁOWSKA KRYSTYNA 1 dzień WRÓBEL JERZY 1 dzień KUBICZ STANISŁAW 1 dzień OZGA EMIL 1 dzień WRÓBEL WOJCIECH 1 dzień
  5. Za Tydzień na pierwszej mszy świetej bedzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. W tym roku wzorem lat ubiegłych Pani Kościelna i Pan Organista bedą roznosić opłatki po domach. Można również nabyć w zakrystii świecę wigilijną na caritas. Ofiara 10 zł za małą świecę, 25 zł za dużą.
  6. W piątek podczas mszy świętej odbędzie się włączenie aspirantów do grona ministrantów. Proszę, aby aspiranci przyszli pół godziny wcześniej.
  7. Uporządkujmy przed zimą groby zmarłych. Bardzo proszę o segregowanie odpadów. Odpady naturalne biodegradalne proszę składać oddzielnie na pryzmę. Kwiaty proszę wyrzucać na pryzmę, aby nie zajmowały miejsca w kontenerze.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna sie adwent czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to pierwsza niedziela roku liturgicznego. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Bóg zapłać za posprzatanie świątyni i złożenie ofiar.
  10. Czytajmy Prasę katolicką.

Intencje mszy świętych od 21 do 27 Listopada 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 + Krystynę i Józefa Drozdowscy.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Eugeniusza Damian w 9 rocznice śmierci.
  3. Środa o godz. 17.00 za + Balbinę i Piotra Helizon.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Zofię Korpacką i Władysława Witek.
  5. Piątek o godz. 17.00 za + Jadwigę i Stanisław Janiczek w 15 rocznice śmierci.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Krystynę Bałut i Rodziców.
    • o godz. 7.00 za + Sołtys Zofia, Augustyn i Stefania.
    • o godz. 9.00 za + Marie Sajdak w 10 rocznice śmierci. Od mamy i brata Józef Kurczab.
    • o godz. 11.00 za Parafian i ofiarodawców budowy nowego Kościoła.