Pielgrzymka DSM do Zabawy

W sobotę 4 czerwca 2022 roku odbyła się pielgrzymka DSM do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, pod hasłem: „Błogosławiona Karolina wzorem świętości”. DSM dziękowało za beatyfikację swojej patronki, która odbyła się 35 lat temu. Z naszej parafii również pojechały dziewczynki należące do DSM pod opieką pani Marty Solarz i pani Edyty Lach. Dołączyłyśmy do pielgrzymki z Gromnika i z księdzem Kazimierzem Kruczyńskim udałyśmy się do Zabawy. Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 11.00 mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz. Msza święta była połączona z błogosławieństwem przewodniczek, które przygotowywały się do swojej funkcji przez rok poprzez specjalny kurs. W swojej homilii ks. bp Leszkiewicz zwrócił się do dziewcząt z DSM mówiąc, że Pan Jezus jest pośród nas, chce się z nami spotkać i chce nam coś powiedzieć. Musimy mieć tego świadomość. Zmartwychwstały Pan Jezus w każdym z nas pokłada jakąś nadzieję, ma zaufanie do każdego z nas. Jeżeli w nas nie ma takiego pragnienia, aby Panu Jezusowi coś powiedzieć, to niezależnie kim jesteśmy, msza święta może być nudna. Ponadto biskup skierował apel do dziewcząt, aby były jak niewiasty, które przybyły do grobu, które spotkały Zmartwychwstałego. Mówcie wszystkim, że Pan zmartwychwstał, że Pan żyje! Miejcie w sobie takie głębokie pragnienie, aby każdą mszę świętą przeżyć jak najlepiej, z głęboką świadomością, że to nie jest czas udręki. Ksiądz biskup mówił także do dziewcząt z DSM, że Chrystus powierza im zadanie ewangelizacji. DSM to nie jest grupa, która spotyka się, żeby było fajnie, ale to jest grupa dziewcząt, która wierzy w Pana Jezusa, kocha Go i nie wstydzi się Chrystusa. Na koniec ksiądz biskup prosił, aby z DSM wiązać plany dalekosiężne, ponieważ młodzież idąc do szkoły średniej często rezygnuje z formacji, do których należała wcześniej. Po Eucharystii dziewczynki z DSM uczestniczyły w tańcach a na koniec odmówiły wspólny różaniec. Atmosfera podczas spotkania dziewcząt z różnych parafii była świetna. Pogoda również dopisała. Zachęcam wszystkie dziewczęta z Chojnika do udziału w takich spotkaniach. Niech błogosławiona Karolina wspiera dzieci i młodzież naszej parafii i oręduje za nimi w niebie.