Ogłoszenia Parafialne, Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

Ogłoszenia Parafialne, Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.

1. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej.  Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.  Adoracja Najświętszego sakramentu w poniedziałek i piątek pół godziny przed mszą świętą.
  2. Módlmy się za zmarłych. W ostatni tydzień  listopada można zyskać odpust zupełny za jedną wybrana przez siebie duszę.
  3. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj wypada również święto Akcji Katolickiej ,,Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza”. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w parafii na chłodnię do kaplicy cmentarnej.
  5. Za Tydzień na pierwszej mszy świętej będzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Ofiary za opłatki przeznaczone będą tradycyjnie dla Pana Kościelnego i Pana Organistę. Można również nabyć w zakrystii świecę wigilijną z caritas. Ofiara za świece wynosi 7 zł.
  6. W środę odbędzie się w naszej parafii misyjna akcja formacyjna. Będzie ją prowadził ks. Stanisław Wojdak z Tarnowa, misjonarz z Republiki Środkowoafrykańskiej. Zapraszam na nowennę wszystkich ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholię, Róże różańcowe.
  7. Uporządkujmy przed zimą groby zmarłych. Bardzo proszę o segregowanie odpadów. Odpady naturalne biodegradalne proszę składać oddzielnie na pryzmę. Kwiaty proszę wyrzucać na pryzmę aby nie zajmowały miejsca w kontenerze.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to pierwsza niedziela roku liturgicznego.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W obecnym wydaniu Gościa Niedzielnego znajduję się film o ks. Janie Macha.

Intencje mszy świętych od 22 do 27 Listopada 2021 roku

1. Poniedziałek o godzinie 17.00 za + Krystynę i Józefa Drozdowscy.
  2. Wtorek o godzinie 7.00 za + Jadwigę i Stanisława Janiczek w 14 rocznice śmierci.
  3. Środa o godzinie 17.00 za + Gustawa Józefa Dębosz.
  4. Czwartek o godzinie 7.00 za + Kazimiere Kubicz.
  5. Piątek o godzinie 17.00 za + Władysława i Helene Zabawa.
  6. Sobota o godzinie 7.00 za + Wojciecha Kwiek w 16 rocznice śmierci od rodziny.
  7. Niedziela o godzinie 7.00 za Parafian i zmarłych wypominanych, godzina 9.00 za +Ferdynanda Czuba od żony i dzieci, godzina 11.00 za + Wojciecha Pyjor w 4 rocznice śmierci od żony i dzieci.

Poza parafią odprawione będą msze święte za:

1. + Kazimiera Kubicz – 30 intencji.
  2. + Stanisław Kras – 30 intencji.
  3. + Stanisław Sterkowicz – 15 intencji.