Ogłoszenia parafialne – 08.09.2024 r.

Ogłoszenia parafialne - 08.09.2024 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki naszej diecezji. Msze św. dzisiaj o godzinie 7:00, 9:00 i 11:00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  2. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką.
  4. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św.
  5. We środę zapraszam uczniów klasy III na spotkanie przed Sakramentem Pierwszej Spowiedzi i Komunii św., a w piątek uczniów klasy VIII przed Sakramentem Bierzmowania.
  6. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary przeznaczone na budowę kościoła. „Bóg zapłać” także za ofiary na Misje, złożone przy okazji zmiany tajemnic różańcowych oraz w Pierwszy Piątek miesiąca.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na cele bieżące.
  9. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła,
    jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  10. Serdeczne „Bóg zapłać” panom Michałowi, Pawłowi i Robertowi Ziomek za przygotowanie tynkowania i pierwsze tynki w kościele.
  11. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 16-20;
    • wtorek: 21–25;
    • środa: 26–30;
    • czwartek: 31-35;
    • piątek: 36-40;
    • sobota: 41-45.
  12. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w piątek: św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    • w sobotę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  13. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczęcie Tygodnia
    Wychowania w Polsce. W tym dniu będzie także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
  14. Prowadzimy zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta do służby Panu Bogu i Matce Najświętszej.
  15. Przypominam, że istnieje nasza parafialna strona internetowa, gdzie możemy znaleźć ogłoszenia parafialne, intencje Mszy św., ciekawe artykuły naszych parafian. a także fotorelację z wydarzeń w naszej parafii oraz postępów w budowie naszego kościoła.

Na nadchodzący tydzień nauki i pracy niech Pan Bóg hojnie wszystkim nam błogosławi…

Intencje mszy świętych od 9 do 15 września 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00: prośba o szczęśliwe rozwiązanie, zdrowie dla matkii dziecka oraz Boże Błogosławieństwo w rodzinie.
  2. Wtorek o godz. 7.00: + Bronisław Gomułka z ok. imienin.
  3. Środa o godz. 18.00: + Stefan Gacek w 12 rocz. śmierci.
  4. Czwartek o godz. 7.00: O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia.
  5. Piątek o godz. 18.00: za + Władysława, Tadeusz Maurycy.
  6. Sobota o godz. 7.00 w intencji Panu Bogu wiadomej.
    • o godz. 7.00 w intencji wszystkich parafian, szczególnie członków Róż Różańcowych.
    • o godz. 9.00 za + Władysława Reczkowski.
    • o godz. 11.00 w 80 rocznice urodzin Ireny Łątka, prośba o Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP – od dzieci z rodzinami