Ogłoszenia parafialne – 01.09.2024 r.

Ogłoszenia parafialne - 01.09.2024 r.
  1. Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą, a także 85 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wspomnijmy dzisiaj w naszych modlitwach wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Msze św. dzisiaj o godzinie 7:00, 9:00 i 14:00. Dzisiaj po Mszy św. rannej zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, a po Mszy św. o godzinie 9:00 dla dzieci. Podczas Mszy św. o godzinie 14:00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory, jednocześnie prosząc o dalsze błogosławieństwo w pracach polowych.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy jakkolwiek przyczynili się do organizacji uroczystości odpustowej: LSO, DSM, Akcji Katolickiej, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, paniom i panom niosącym feretrony, Chórowi Parafialnemu, Różom Różańcowym, Paniom z Caritasu, Pani Kościelnej, Panu Organiście, KGW oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Nade wszystko chcę podziękować wszystkim parafianom za czynny i liczny udział w Mszach Świętych oraz Procesji Eucharystycznej.
  3. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. W poniedziałek – 2 września – uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę św. o godzinie 7:30 zapraszam dzieci, nauczycieli, a także rodziców.
  5. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na budowę kościoła.
  7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek będziemy się modlić o nowe i liczne święte powołania do służby Bożej w Kościele. W Pierwszy Piątek wynagradzamy NSPJ za zniewagi i bluźnierstwa, przyjmując Komunię Św. wynagradzającą. W zakrystii proszę zgłaszać chorych, którzy w tym dniu chcą przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Wyjazd będzie o godzinie 16:00.
  8. W Pierwszą Sobotę zapraszam wszystkich na Różaniec o 6:30 a następnie na Mszę Św. aby uczcić Niepokalane Serce Matki Bożej.
  9. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na cele bieżące.
  11. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła, jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  12. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 356-360;
    • wtorek: 361–365;
    • środa: 366–372;
    • czwartek: 1-5;
    • piątek: 6-10;
    • sobota: 11-15.
  13. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  14. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki naszej diecezji. W tradycji ludowej jest to Święto Matki Bożej Siewnej, dlatego też po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego.
  15. Parafia św. Bartłomieja w Jastrzębi organizuje weekendowe katechezy przedmałżeńskie, które będą trwać od września do października. Rozpoczęcie w najbliższy piątek – 6 września – o godzinie 19:00. Zachęcamy szczególnie tych, którzy w najbliższym czasie planują przystąpić do Sakramentu Małżeństwa.
  16. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcieli podpisać się pod petycją i stanęli w obronie zachowania lekcji religii w edukacji dzieci i młodzieży.
  17. Przypominam, że wszystkie intencje zamawiane przy okazji pogrzebów w naszej parafii zostały odprawione poza parafią przez misjonarzy.

Intencje mszy świętych od 02 do 08 września 2024 r.

1. Poniedziałek:
    • o godz. 7.30 prośba o Boże Błogosławieństwo, dary Ducha Św. i opiekę NMP dla uczniów i pracowników naszej szkoły w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
    • o godz. 18.00: + Monika Ciemięga
  2. Wtorek o godz. 7.00: + Bronisława Nosalik
  3. Środa o godz. 18.00: W 42 rocznicę ślubu Barbary i Mieczysława o Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP
  4. Czwartek o godz. 7.00: + Janina, Bronisław Michalik – od syna Adama.
  5. Piątek o godz. 18.00: + Krystyna Kurczab z ok. imienin – od męża.
  6. Sobota o godz. 7.00: + Janina, Edward Majka – od Marii z rodziną.
    • o godz. 7.00: + Maria Kras i syn Tadeusz
    • o godz. 9.00: W intencji wszystkich parafian, szczególnie adorujących Najświętszy Sakrament.
    • o godz. 11.00: Dziękczynna w 40 rocznicę Sakramentu Małżeństwa Bożeny i Stanisława, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia – z intencji dzieci i wnuków.