Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 25.08.2024 r.

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - 25.08.2024 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dzisiaj jeszcze Msze św. o godzinie 9:00 i uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godzinie 11:00 poprzedzona Różańce o godzinie 10:30. Serdeczne „Bóg zapłać” składam na ręce ks. Andrzeja Witka, za wygłoszenie dzisiaj Słowa Bożego oraz przewodniczenie sumie odpustowej. Witamy wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii na odpust. Pamiętajmy o warunkach koniecznych do zyskania łaski odpustu zupełnego, którego możemy ofiarować za siebie lub za jedną duszę tj.: przyjęcie Komunii Świętej modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga; modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy jakkolwiek przyczynili się do organizacji Uroczystości Odpustowej. Nade wszystko chcę podziękować wszystkim parafianom za czynny i liczny udział w Mszach Świętych i procesji eucharystycznej.
  3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowywali kościół i jego otoczenie na odpust. W sposób szczególny dziękuję paniom Annie i Teresie Łątka za udekorowanie świątyni.
  4. W tym tygodniu Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7.00 lub 18.00 według intencji. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św., Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Szczególnie zachęcam dzieci i młodzież w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na budowę kościoła. Przypominam, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów budowy naszego kościoła.
  6. W środę Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone przez Akcję Katolicką. W poniedziałek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej, a dla dzieci po Mszy św. o godzinie 9:00. Także w przyszłą niedzielę w naszej miejscowości organizowane są tradycyjne Dożynki. Z tego względu porządek Mszy św. ulegnie zmianie: Eucharystia będzie odprawiona o godzinie: 7:00, 9:00 i 14:00. Podczas Mszy św. o godzinie 14:00 odbędzie się poświęcenie wieńca żniwnego i będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory,
    prosząc o Boże Błogosławieństwo w dalszych pracach.
  8. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  9. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła,
    jak i tym, którzy złożyli ofiarę na wynagrodzenie dla pracowników.
  10. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • wtorek: 331–335;
    • środa: 336–340;
    • czwartek: 341–345;
    • piątek: 346–350;
    • sobota: 351–355;
  11. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
    • we wtorek: św. Monikę;
    • we środę: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • we czwartek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  12. Życzymy wszystkim parafianom i gościom obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Częstochowskiej – naszej patronki. Na czas radosnego świętowania niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi…

Intencje mszy świętych od 26.08 do 01.09.2024 r.

1. PONIEDZIAŁEK o godz. 18.00: za + Joanna Piórkowska.
  2. WTOREK o godz. 7.00: W intencji Panu Bogu wiadomej.
  3. ŚRODA o godz. 18.00: za + Mieczysława Mikos – od żony i dzieci.
  4. CZWARTEK o godz. 7.00: O zdrowie i opiekę NMP.
  5. PIĄTEK o godz. 18.00: za + Edward, Genowefa i dzieci w rocznice śmierci.
  6. SOBOTA o godz. 7.00: za + Józefa, Bogdan Różycki.
  7. NIEDZIELA:
    • o godz. 7.00: O Boże Błogosławieństwo, opiekę NMP i zdrowie dla rodziny Sikora.
    • o godz. 9.00: za + Bronisław, Bronisława Maniak i Stefania, Władysława, Jan, Józefa Damian.
    • o godz. 14.00: W intencji wszystkich parafian na podziękowanie Panu Bogu za zbiory i urodzaje z prośbą o Boże Błogosławieństwo w dalszych pracach