Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocy, został jeszcze tylko tydzień. Do końca tygodnia można wypełnić obowiązek komunii świętej Wielkanocnej. Msze święte w niedziele o 7.00, 9.00, 11.00. W dzień powszedni o 7.00 lub 18.00. Spowiedź święta pół godziny przed mszą świętą.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół, tacę jak i na konto bankowe.
  3. W poniedziałek święto Matki Bożej Matki Kościoła zachęcam do udziału w mszy świętej.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Już teraz pragnę przypomnieć o tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Tak jak w tamtym roku bardzo proszę mieszkańców przysiółków o przygotowanie ołtarzy: I- przy dzwonnicy – Centrum, II- przed remizą OSP Baboniówka, Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki, III- przed plebanią Zagumnie i Dębczoki, IV- przy kaplicy- Babia Góra i domy przy trasie Tuchowskiej. Bardzo proszę o solidarne potraktowanie obowiązków, aby każdy włączył się w tego dzieła, dzięki któremu możemy oddać szacunek Panu Jezusowi. Liczę na pomoc również tych Parafian, którzy jeszcze nie włączali się do przygotowania ołtarzy.
  8. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką.
  9. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo proszę o modlitwę o ducha pobożności dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców aby nie byli obojętni na Bożą miłość do nas.

Intencje mszy świętych od 6 do 12 czerwca 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Roberta Kwiek od chrzestnego.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Włodzimierza Sołtys.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Wojciecha Kucharczyk i zmarłych z rodziny.
  4. Czwartek o godz. 7.00 w 84 rocznicę urodzin Romana Hadas prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Józefa i Teofila Damian.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Wojciecha Wójcik od żony z dziećmi.
  7. Niedziela o godz. 7.00 za + Genowefę Góral w 17 rocznicę śmierci, o godz. 9.00 za Parafian i uczestników Parafialnej Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, o godz. 11.00 w 18 rocznicę urodzin Pauliny prośba o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny od rodziny.