Niedziela Palmowa – 02.04.2023 r.

Niedziela Palmowa - 02.04.2023 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Dzisiaj po sumie procesja z palmami oraz konkurs palm.
  2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień męki Pańskiej. Msze święte w tygodniu do środy jak zwykle. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 z Gorzkimi Żalami.
  3. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przyozdobmy przydrożne krzyże na czas Wielkiego Tygodnia.
  4. Ofiary zbierane przy krzyżu przeznaczone są na Ziemię Świętą.
  5. Młodzież 8 klasy przeżywa Triduum sacrum jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który będzie udzielony we wtorek wielkanocny o godzinie 15.30 w Gromniku przez Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kościół na tacę i na konto.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji misji świętych. Zakończyliśmy misje Drogą krzyżową organizowaną przez Akcję Katolicką. Bóg zapłać za modlitwę. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za pomoc w odwiedzinach księdza u chorych. Akcji Katolickiej Panu Organiście Pani Kościelnej.
  9. Bóg zapłać za pomoc przy budowie: Sołtys Mieczysław, Prusak Robert, Pyjor Ewa, Kwiek Maciej, Gzyl Jerzy, Wróbel Ryszard, Wantuch Stanisław, Chwistek Krzysztof, Obnowski Wlodzimierz, Brodziak Ryszard, Burnat Marek, Wąsik Tadeusz, Różycki Janusz, Kwiek Paweł, Plebanek Janusz, Kawecka Janina, Mróz Dariusz, Majka Piotr, Wiktor Łątka, Lach Jan i Patryk Kras.
  10. W tym tygodniu do środy zapraszam z numerów:
    • poniedziałek od 269 do 276
    • wtorek od 277 do 284
    • środa od 285 do 292

Intencje mszy świętych od 03 do 10 kwietnia 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Janinę Kociara od Jana i Teresy Łątka.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za za + Juliana w 11 rocznicę śmierci od Genowefy Klimczak.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Genowefę i Stanisława Burnat.
  4. Czwartek o godz. 18.00 za + Juliana Rusin.
  5. Piątek o godz. 17.00 Wielki Piątek.
  6. Sobota o godz. 20.00 w intencji Panu Bogu wiadomej.
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa:
    • o godz. 6.00 w intencji Straży Pożarnej prośba o Błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
    • o godz. 9.00 za + Angelikę Piórkowską od Wiesława.
  8. Poniedziałek Wielkanocny:
    • o godz. 7.00 za + Władysława Reczkowski od Pawła Ziomek.
    • o godz. 9.00 za + Halinę i Juliana Rusin.

Program Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania

1. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:
    • o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Adorację po mszy świętej prowadzi Schola.
  2. WIELKI PIĄTEK – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły – nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy spożycie co do ilości:
    • Do godziny 17.00 – Czuwanie w Ciemnicy w celu towarzyszenia Chrystusowi cierpiącemu. Czuwanie jest indywidualne z tym, że o godz. 10.00 wspólnie adorują uczniowie klasy 7 i 8. Natomiast o godzinie 11.00 – dzieci uczniowie ze szkoły podstawowej.
    • O godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego miłosierdzia.
    • Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Krzyża – po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego Gorzkie Żale i adoracja do godziny 22.00.
  3. WIELKA SOBOTA – Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie:
    • Święcenie pokarmów o godzinie 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00.
    • NOC PASCHALNA – Noc przejścia Chrystusa ze śmierci do życia.
    • o godz. 20.00 Wigilia Paschalna – To wyjątkowa i jedyna w roku uroczystość z bogactwem symboli liturgicznych, Słowa Bożego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece).
  4. WIELKANOC – Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!!! – Niedziela:
    • o godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św. Procesja rezurekcyjna jest ogłoszeniem światu, że grób jest pusty a Jezus zmartwychwstał. Procesja Rezurekcyjna o godzinie 6.00
    • o godz. 9.00 za + Angelikę Piórkowską od Wiesława.
  5. Poniedziałek Wielkanocny
    • Msze święte jak w każdą niedzielę.