Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

Niedziela Palmowa - 24.03.2024 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Rozpoczynamy Wielki Tydzień męki Pańskiej. Msze Święte w tygodniu do środy jak zwykle. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 z gorzkimi żalami. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przyozdobmy przydrożne krzyże na czas Wielkiego Tygodnia.
  2. Ofiary zbierane przy krzyżu w wielki piątek przeznaczone są na Ziemię świętą.
  3. Młodzież 8 klasy przeżywa Triduum sacrum jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który będzie udzielony we wtorek wielkanocny o godzinie 15.30 w Gromniku przez Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i zebranie ofiar. Bóg zapłać za ofiary na kościół na tacę i na konto. Bóg zapłać Panom którzy w tym tygodniu pracowali przy kościele
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rekolekcji oraz drogi krzyżowej. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu zapraszam do pomocy przy budowie kościoła:
    • poniedziałek od 91 do 95.
    • wtorek od 96 do 100.
    • środa 101 do 105.

Program Triduum Paschalnego i Uroczystość Zmartychwstania

1. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00 Adorację po mszy świętej prowadzi Schola.
  2. WIELKI PIĄTEK – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa w tym dniu obowiązuje post ścisły (nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy spożycie co do ilości):
    • Do godziny 17.00 czuwanie w Ciemnicy – towarzyszenie Chrystusowi cierpiącemu. Czuwanie jest indywidualne z tym, że:
      • o godz.10.00 wspólnie adorują uczniowie klasy 7 i 8
      • o godzinie 11.00 dzieci uczniowie ze szkoły podstawowej.
    • O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej około godz. 17.30 Liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego Gorzkie Żale i adoracja do godziny 22.00.
  3. WIELKA SOBOTA dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie:
    • Święcenie pokarmów o godzinie 8.00, 9.00, 10.00,
    • NOC PASCHALNA to noc przejścia Chrystusa ze śmierci do życia:
    • o godz. 19.00 – Wigilia Paschalna to wyjątkowa i jedyna w roku uroczystość z bogactwem symboli liturgicznych, Słowa Bożego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece).
  4. WIELKANOC – Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!!! Niedziela o godz.6.00 – Procesja Rezurekcyjna i msza święta. Procesja rezurekcyjna jest ogłoszeniem światu, że grób jest pusty, a Jezus zmartwychwstał. Procesja Rezurekcyjna o godzinie 6.00
  5. W Poniedziałek Wielkanocny mszę święte jak w każdą niedzielę.

Intencje mszy świętych od 25 do 1 kwietnia 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Izabelę Dębosz w rocznice śmierci.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Zofię Korpacką, Władysław Witek.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Dawida Helizon od chrzestnej z rodziną.
  4. Czwartek o godz. 18.00 za + Krystynę i Józefa Drozdowscy.
  5. Piątek o godz. 17.00 Wielki Piątek.
  6. Sobota o godz. 19.00 za + Władysława Zygadło od córki Urszuli.
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa:
    • o godz. 6.00  w intencji Straży Pożarnej prośba o Błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
    • o godz. 9.00 za Janinę i Bronisława Michalik.
    • o godz. 11.00 za + Władysława Zygadło od córki Małgorzaty.
  8. Poniedziałek Wielkanocny:
    • o godz. 7.00 za + Sławomira Cieśla, Maria Cieśla.
    • o godz. 9.00 za + Eleonorę i Błażeja Witek.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz chrzczone dziecko i rodziców.