II Niedziela Zwykłego Postu – 25.02.2024 r.

II Niedziela Zwykłego Postu - 25.02.2024 r.

1. Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Przeżywamy dziś Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
  4. W czwartek nabożeństwo do świętego Józefa.
  5. W piątek droga krzyżowa o godz. 17.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Komunia święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  6. Pierwsza sobota miesiąca. Pół godziny przed mszą świętą różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W niedzielę o godzinie 11.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  8. Czytajmy prasę religijną: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Niech w każdej rodzinie będą treści religijne.
  9. Od następnej niedzieli będzie można złożyć tradycyjną ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  10. Na stoliku są paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Ofiara 8 zł.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół. Bóg zapłać Panom Józefowi Solarz, Mariuszowi Mleczko, Michałowi Lach, Andrzejowi Uchwat za prace przy budowie.
  12. Dzisiaj niedziela budowlana. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła. Za wszystkich ofiarodawców sprawowana jest msza święta w niedzielę budowlaną oraz modlimy się w nowennie do Matki Bożej o błogosławieństwo dla nich.
  13. Spotkanie organizacyjne grupy młodzieżowej odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 w szkole. Zapraszamy młodych od 7 klasy oraz ze szkoły średniej.
  14. Tak jak w ubiegłym roku będziemy potrzebować pomocy przy budowie kościoła z parafii od numeru. Bóg zapłać za zrozumienie.

Intencje mszy świętych od 26 lutego do 3 marca 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 za + Artura Hrapkowicz.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Jadwigę w 10 rocznice śmierci Stanisława Janiczek.
  3. Środa o godz. 17.00 prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla Franciszki Mariana.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Marię Cieśla.
  5. Piątek:
    • o godz. 7.00 za + Władysława i Rozalię Piórkowscy z rodziny.
    • o godz. 17.00 prośba o szczęśliwą operacje i powrót do zdrowia.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Wojciecha Wójcik w 4 rocznice śmierci od córki.
    • o godz. 7.00 za + Ks. Adolfa Jaworowskiego od Rady Parafialnej.
    • o godz. 9.00 prośba o dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania uczniów klasy 7 z intencji rodziców.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz wszystkich ofiarodawców budowy Kościoła.