I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

I Niedziela Adwentu - 27.11.2022 r.

1. Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. W poniedziałek obchodzimy rocznicę święceń biskupich Ks. Bp Andrzeja Jeża. Niech Chrystus Najwyższy kapłan błogosławi Jego posłudze.
  2. Ostatnie dwa dni listopada wykorzystajmy, aby modlić się za dusze zmarłych.
  3. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Jest to czas przygotowania do ostatecznego przyjścia Jezusa Chrystusa, aby sądzić żywych i umarłych. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła.
  4. Rozpoczynamy Roraty: w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00. Starajmy się uczestniczyć w tych mszach świętych. Zapraszam dzieci z lampionami.
  5. W poniedziałek spotkanie formacyjne klasy 3 przed I komunią świętą.
  6. W środę święto świętego Andrzeja Apostoła, nowenna o godz. 7.00 po roratach.
  7. I czwartek miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlimy się o powołania kapłańskie. Zachęcam wszystkich do spowiedzi świętej.
  8. I Piątek miesiąca wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata. Wspieramy Dzieło Misyjne Kościoła. Dodatkowa msza św. o godz. 17.00. Przed mszą świętą adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W I sobotę przed mszą świętą nabożeństwo Różańcowe. Zapraszam wszystkich odprawiających pierwsze soboty wynagradzając Matce Bożej.
  10. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za zbieranie ofiar na Fundusz cmentarny. Zebrano 210 zł.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kalendarz.
  13. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
  14. Chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć komunię świętą proszę zgłaszać w zakrystii. Bardzo proszę o wrażliwość rodzin, aby wszyscy chorzy mieli możliwość przyjmowania Chrystusa.
  15. Bóg zapłać Panu Adamowi Kucharzykowi za przeprowadzenie kontroli pieca i uruchomienie ogrzewania.
  16. Po rannej mszy świętej będzie poświęcenie opłatków wigilijnych. W tym roku Pan Organista i Pani Kościelna będą roznosić opłatki odwiedzając rodziny katolickie. Bóg zapłać za ofiary udzielone przy tej okazji za pracę Pani Kościelnej i Panu Organiście poświęcających się pracy w Kościele.
  17. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za poświęcenie sztandaru i godne reprezentowanie parafii w katedrze tarnowskiej. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie parafii. Bóg zapłać za pracę przy budowie. Szymonowi Solarzowi za pracę koparką 1 dzień.

Intencje mszy świętych od 28 listopada do 4 grudnia 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 za + Wojciecha Pyjor w 5 rocznice śmierci.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Helenę i Władysław Zabawa i dzieci.
  3. Środa o godz. 7.00 za + Emilię i Andrzeja Stec.
  4. Czwartek o godz. 17.00 za + Dusze czyśćcowe.
  5. Piątek:
    • o godz. 7.00 w rocznicę urodzin.
    • o godz. 17.00 I Piątek miesiąca za + Dusze czyśćcowe.
  6. Sobota o godz. 17.00 za + Dusze czyśćcowe.
    • o godz. 7.00 za + Dusze czyśćcowe.
    • o godz. 9.00 w intencji Parafian i Wypominanych.
    • o godz. 11.00 za + Stanisława i Michalinę Gumola.