23 Niedziela Zwykła – 05.09.2021 r.

23 Niedziela Zwykła - 05.09.2021 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Msze święte w niedziele o 7.00, 9.00, 11.00.  W tym tygodniu msze Święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po Mszach Świętych. Spowiedź przed Mszami Świętymi. Przed Mszami Świętymi popołudniowymi półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji odpustu czyli Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Chórowi, Paniom niosącym feretrony, Straży Pożarnej, Ministrantom , Lektorom, Dziewczynom z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc przy odpuście. Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Helizonowi za przygotowanie protokołu stanu technicznego naszego kościoła. To sprawozdanie zostanie zaprezentowane w przyszłą niedzielę.
  4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  5. W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszam na  spotkanie Panie, które chcą włączyć się w Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie odbędzie się na plebani.
  6. W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji tarnowskiej. W ten dzień będzie poświęcenie ziarna siewnego. Msze święte o godzinie 7.00 i 18.00.
  7. W środę po Mszy Świętej zapraszam również młodzież klasy 8 na pierwsze spotkanie przed sakramentem bierzmowania.
  8. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej. Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży aby dostarczać im odpowiednich treści religijnych.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary.
  10. Zapisujemy chętnych chłopców do grupy ministrantów oraz dziewczyny do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Pierwsze spotkanie w piątek po Mszy Świętej. Wyrażam serdeczne podziękowania za prace na działce przy plebanii. Zostało zakupionych 6 rur przez, które będzie możliwy solidny przejazd.  Bóg zapłać Panom, którzy pracowali oraz włożyli swój wkład finansowy w zakupie materiału. Panowie prosili, aby ich nie wymieniać. Bóg zapłać za ogromne zaangażowanie.

Intencje Mszy Świętych od 31 sierpnia do 5 września 2021 r.

1. Poniedziałek godzina 18.00 + Wiesław Kras.
  2. Wtorek godzina 7.00 + Robert Piórkowski od Mariusza.
  3. Środa godzina 18.00 + Bronisław Gomułka z okazji imienin.
  4. Czwartek godzina 7.00 + Robert Piórkowski od Anny.
  5. Piątek godzina 18.00 O powrót do zdrowia dla Andrzeja i wytrwanie dla najbliższych.
  6. Sobota godzina 7.00 W 15 rocznicę ślubu Agnieszki i Zdzisława o zdrowie i błogosławieństwo Boże od mamy.
  7. Niedziela godzina 7.00 Za Parafian, godzina 9.00 + Zofia, + Piotr Janiczek 33 rocznica śmierci, godzina 11.00 W 40 rocznicę ślubu Marii i Jerzego Gzyl od dzieci z rodzinami.

Poza Parafią odprawione będzie 30 intencji za + Henryka Łątka i 30 intencji za + Ferdynanda Czuba.