22 Niedziela Zwykła – 29.08.2021 r.

22 Niedziela Zwykła - 29.08.2021 r.

1. Przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ Odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Jest to również niedziela synodalna. Modlimy się o owoce synodu. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00, Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Babicza Kanonika Kapituły sądeckiej. Ks. Prałat został w tym roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00.  Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy w intencjach rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  2. W środę rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta w intencji Parafian i dzieci i młodzieży rodziców nauczycieli o godz. 8.00.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania w Kościele.
  4. W pierwszy piątek świętego Grzegorza Wielkiego oraz jest okazja do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych pojadę od godziny 9.00. Bardzo proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca pół godziny przed mszą św. różaniec.
  6. Przyszła Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  7. Czytajmy prasę katolicką  Gościa Niedzielnego oraz Niedziela.
  8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali kościół i otoczenie oraz za zakupienie kwiatów. Bóg zapłać również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w przygotowaniu odpustu, czynny udział we Mszy świętej, procesję i modlitwę.
  9. Bóg zapłać wszystkim chórzystom, którzy po długich przygotowaniach po raz pierwszy wystąpili na Mszy świętej odpustowej. Bóg zapłać Panu Organiście za inicjatywę i podjęty trud tej pięknej działalności w naszej parafii.
  10. Zyskajmy odpust spełniając warunki nakazane przez kościół (stan łaski uświęcającej modlitwy Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Pod twoją obronę).

Intencje Mszy Świętych od 31 sierpnia do 5 września 2021 r.

1. Poniedziałek godzina 18.00 + Halina Ozga 5 rocznica śmierci.
  2. Wtorek godzina 7.00 + Robert Piórkowski od siostry Doroty z Mężem.
  3. Środa godzina 18.00 Z podziękowaniem Panu Bogu i Najświętszej Maryi Panny za łaski z okazji 70 urodzin z prośbą o łaski Boże.
  4. Czwartek godzina 7.00 + Stefan Gacek.
  5. Piątek godzina 18.00 + Zofia Stanisław Kras.
  6. Sobota godzina 7.00 w 70 rocznicę urodzin Wandy od Dzieci z Rodzinami.
  7. Niedziela godzina 7.00 + Zofia Michał Góral, godzina 9.00 + Zofia Kras 18 rocznica śmierci, + Stanisław 16 rocznica śmierci od syna Tadeusza z rodziną, godzina 11.00 za Parafian.