21 Niedziela Zwykła – 22.08.2021 r.

21 Niedziela Zwykła - 22.08.2021 r.

1. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00. 11.00.  Wspierajmy modlitwą pielgrzymujących na Jasna Górę. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszek jako pomoc w pacy duszpasterskiej dla Księdza Andrzeja Witka na Białorusi. Dzisiaj odpust w Gromniku.
  2. We wtorek święto świętego Bartłomieja.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Patronki naszej parafii.
  4. W piątek świętej Moniki.
  5. W sobotę świętego Augustyna.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00. 9.00. i 11.00 uroczysta suma z procesją poprzedzona różańcem o godz. 10.30. Msze świętą odprawi i kazania wygłosi Ksiądz Prałat Józef Babicz z Marcinkowic.
  8. Przed odpustem będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Ta spowiedź niech będzie również okazja dla dzieci i młodzieży do przygotowania się do nowego roku szkolnego.
  9. Tradycyjnie włączmy się w przygotowanie do przeżycia odpustu. Bardzo proszę o przystrojenie świątyni i krzyża misyjnego. Zaopiekujmy się również przydrożnymi krzyżami figurami i kapliczkami z terenu naszej parafii. Do udziału w procesji zapraszam Straż Pożarną, Panie z Caritasu, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Lektorów i Ministrantów. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty. Dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych.
  10. Spotkanie Ministrantów w poniedziałek po Mszy Świętej.
  11. Spotkanie Lektorów w środę po Mszy Świętej.
  12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek po Mszy Świętej.
  13. Czytajmy prasę katolicką.
  14. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożone ofiary.

Intencje Mszy Świętych od 22 do 29 sierpnia 2021

1. Poniedziałek godzina 18.00 + Ks. Fryderyk Bajorek druga rocznica śmierci.
  2. Wtorek . godz.7.00 + Zofia Kucharzyk trzynasta rocznica śmierci.
  3. Środa godzina 18.00 W 39 rocznice ślubu Barbary i Michała w podziękowaniu Panu Bogu i Najświętszej Maryi Panny z prośbą o zdrowie dla całej rodziny.
  4. Czwartek godzina 7.00  + Edward Kwaśny, Genowefa, dzieci od córki Stanisławy z rodziną.
  5. Piątek godzina 18.00 + Augustyn Stefania Sołtys od wnuka z rodziną
  6. Sobota godzina 7.00  + Sołtys Zofia od syna Ryszarda z rodziną.
  7. Niedziela Odpust Parafialny godzina 7.00 Włodzimierz Piórkowski od córki Bogumiły, godzina 9.00 w 35 rocznicę ślubu Haliny i Jerzego Wątroba w podziękowaniu Panu Bogu i Najświętszej Maryi Panny z prośbą o zdrowie i łaski Boże, godzina 11.00 za Parafian.

Poza parafią będzie odprawiane 30 Mszy Świętych za +Stanisława Sterkowicza przez Księdza Andrzeja Witka.