20 Niedziela Zwykła – 15.08.2021 r.

cross-with-birds

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego.
  2. Podejmujmy w sierpniu dobrowolną abstynencję ze względu na naszą miłość do Pana Boga. Księga abstynencji wystawiona jest przy bocznym ołtarzu.
  3. Msze święte w niedziele o 7.00, 9.00, 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych w sobotę lub niedziele. Spowiedź przed mszami świętymi.
  4. Dzisiaj składka przeznaczona jest jako inwestycyjna na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  5. We wtorek świętego Jacka.
  6. W środę  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek św. Bernarda, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. W sobotę św. Piusa X papieża.
  9. W niedzielę kazania będzie głosił ks. Andrzej Witek.
  10. Czytajmy prasę religijną. Gościa Niedzielnego, Niedziela, aby nie zabrakło w naszych domach treści religijnych.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  12. Przypominam, że klucze do bramy głównej cmentarza są dostępne na plebanii lub u Pana Stanisława Reczkowskiego.
  13. W czwartek 19 sierpnia, udajemy się na etap Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Zachęcam do indywidualnego udania się do Nowego Brzeska i dołączyć się do grupy z Tuchowa. Msza święta rozpoczyna się o godz. 7.30. Zachęcam szczególnie młodzież przed i po bierzmowaniu.
  14. Bóg zapłać wszystkim chórzystom, którzy przygotowują się do występu podczas odpustu.
  15. Została powołana komisja ekspertów z terenu naszej parafii do zbadania stanu technicznego budynku kościoła w Chojniku. W skład komisji wchodzę Panowie: Roman Wójcik, Stanisław Zabawski, Robert Hadas, Stanisław Kubicz, Tomasz Wąsik, Stanisław Reczkowski. Bardzo proszę o przeprowadzenie wizji obiektu, oraz sporządzenie protokołu z analizy stanu całościowego i przydatności budynku do kultu religijnego na następne latach w Chojniku. Treść protokołu zostanie przedstawiona Parafianom w najbliższym czasie.

Intencje Mszy Świętych od 15 do 22 sierpnia 2021 r.

1. Poniedziałek godzina 18.00 + Robert Piórkowski od brata Wiesława.
  2. Wtorek godzina 7.00 + Genowefa Józef Kwaśny w rocznice śmierci.
  3. Środa godzina 18.00 + Franciszek Kurczab w 25 rocznicę śmierci zmarli z rodziny.
  4. Czwartek godzina 7.00 + Stanisław Nalepka pierwsza rocznica śmierci.
  5. Piątek godzina 18.00 + Anna Stanisław Gzyl w rocznice śmierci od synów Tadeusza i Józefa.
  6. Sobota godzina 7.00 Teofil Kuraś w 11 rocznice śmierci, Ślub Agnieszki Migała i Bartłomieja Kozłowski.
  7. Niedziela godzina 7.00 Władysław Tomasz Wąsik, godzina 9.00 Za Parafian i chrzczone dzieci, godzina 11.00 w pięćdziesiątą rocznice ślubu Barbary i Józefa z intencji dzieci.

W tym tygodniu 6 Mszy Świętych za + Stanisławę Zabawską będzie odprawione poza parafią.