26 Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.

26 Niedziela Zwykła - 26.09.2021 r.

1. Bóg zapłać Księdzu Antoniemu Zabawskiemu za wygłoszone słowo Boże. Przeżywamy niedzielę Synodalną jest to dzień modlitw o trzeźwość. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne, które wyniosły 4662 zł. Dzisiaj odbędzie się zaległa składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Msze Święte w niedziele o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy Świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Przypominam, że do sakramentu małżeństwa należy zgłaszać się trzy miesiące przed ślubem.
  3. W poniedziałek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo.
  4. W wtorek wspomnienie świętego Wacława.
  5. W środę Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  6. W czwartek św. Hieronima.
  7. W piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze święte o godzinie 7.00 i 18.00. Czcijmy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzajmy za grzechy oraz wspierajmy misje Kościoła. Na Nabożeństwo Zapraszam uczniów klas 7 i 8 z rodzicami przed sakramentem bierzmowania. Jeśli ktoś z chorych pragnie skorzystać z sakramentów świętych bardzo proszę o zgłaszanie się w zakrystii. Będę odwiedzał chorych od 9.00.
  8. W piątek od 17.00 spowiedź święta. Proszę aby rozłożyć spowiedź na cały tydzień.
  9. W Sobotę wynagrodzenie Matce Bożej za grzechy. Zachęcam do odprawiania 5 sobót miesiąca. Rozpoczyna się okres nabożeństw różańcowych, msza święta z nabożeństwem różańcowym o godzinie 18.00.
  10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy świetej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Niedzielny różaniec po Mszy świetej o godzinie 11.00. Zachęcam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej Kościoła. Kto nie może w kosciele to módlmy się w domach oraz przy kapliczkach.
  11. W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze książkowe rolników oraz kalendarze ścienne.
  13. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary. Bóg zapłać za ofiary na cmentarz Państwu Hadas 200 zł, oraz przy okazji płacenia podatku 400 zł. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za zebranie ofiar. Bóg zapłać za ofiary do kopert.

Intencje Mszy Świętych od 27 września do 3 października 2021 r.

1. Poniedziałek godzina 18.00 w 5 rocznice ślubu Grażyny i Dariusza o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Najświętszej Maryi Panny.
  2. Wtorek godzina 7.00 + Marek Zabawa od siostry Wioli.
  3. Środa godzina 18.00 + Marek Zabawa z okazji imienin od Żony.
  4. Czwartek godzina 7.00 + Franciszek Łątka w 1 rocznice śmierci.
  5. Piątek godzina 7.00, godzina 18.00 za Krystynę w 3 rocznice śmierci od rodziców Zofii i Władysława.
  6. Sobota godzina 18.00 + Ludwika Gacek rocznica śmierci.
  7. Niedziela godzina 7.00 o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z Róży świętej Teresy, godzina 9.00 + Jan Miłkowski 3 rocznica śmierci, godzina 11.00 za Parafian.