Niedziela Misyjna – 20.10.2024 r.

Niedziela Misyjna - 20.10.2024 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Polecajmy Bogu wszystkich misjonarzy i misjonarki, a także ludzi do których się udają, aby Dobra Nowina dotarła do wszystkich zakątków świata. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła.
  3. Kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Zachęcam wszystkich do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które odbywa się codziennie o godzinie 17:00, a potem Msza św., a w niedzielę o godzinie 10:30. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim grupom, które w tym tygodniu zatroszczyły się o prowadzenie modlitwy różańcowej: Nauczycielom i pracownikom oświaty, KGW, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, Służbie Zdrowia i pracownikom szpitali i ośrodków zdrowia, Chórowi Parafialnemu oraz Różom św. Marii Goretti i św. Marii Magdaleny. Na przyszły tydzień proszę kolejne grupy, zgodnie z harmonogramem umieszczonym w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Czytajmy prasę religijną: dla dorosłych: Gość Niedzielny, oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół i na kwiaty.
  7. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w pracę przy budowie kościoła.
  8. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc przy budowie z numerów:
    • poniedziałek: 191-195;
    • wtorek: 196-200;
    • środa: 201-205;
    • czwartek: 206-210;
    • piątek: 211-215.
  9. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek: uroczystość św. Jana Pawła II, papieża
  10. Pod chórem oraz na stoliku przy bocznym ołtarzu znajdują się kartki, na których możemy zapisać nazwiska zmarłych, które będą wyczytywane podczas wypominek rocznych oraz listopadowych. Można je składać w zakrystii.
  11. W dniach 22-24 listopada w domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach organizowane są weekendowe rekolekcje dla członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Zainteresowani proszeni są o kontakt z p. Martą Solarz.
  12. Na nadchodzący tydzień niech Pan Bóg obdarza nas Swoim Błogosławieństwem…

Intencje mszy świętych od 21 do 27.10.2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.30: + Dawid Helizon – od chrzestnej.
  2. Wtorek o godz. 17.30: + ks. Edward Kabat w 1 rocz. śmierci.
  3. Środa o godz. 17.30: O zdrowie i szczęśliwą operację i opiekę NMP dla Antoniego od Kazimierza z rodziną.
  4. Czwartek o godz. 17.30: + Maria, Stanisław, Zbigniew Zabawa.
  5. Piątek o godz. 17.30: + Janina, Władysław Bodek.
  6. Sobota o godz. 17.30: + Maria, Stanisław Grzesik w 9 i 12 rocz. śmierci od syna Marcina z rodziną.
    • o godz. 7.00: + Dusze zmarłych członkiń Róży św. Marii Magdaleny.
    • o godz. 9.00: + Józef Damian – od żony i dzieci.
    • o godz. 11.00: O dobre przygotowanie do Sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. dla uczniów klasy III i ich rodzin.