XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024 r.

XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024 r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o praktykach religijnych dzieci i młodzieży. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą. Bardzo proszę rodziców ministrantów i lektorów o dopilnowanie tygodniowej posługi przy ołtarzu. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Lipiec jest szczególnym czasem oddawania czci Przenajświętszej krwi Pana Jezusa. W środę różaniec i nowenna prowadzone przez Akcję katolicką. W poniedziałek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Bardzo proszę o dopilnowanie dzieci i młodzieży w praktykach religijnych. Spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  4. Czytajmy prasę religijną: Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i Małego Gościa dla dzieci.
  5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kościół.
  6. Bóg zapłać za pracę w tym tygodniu przy budowie kościoła.
  7. W tym tygodniu proszę o pomoc w pracy przy budowie z numerów:
    • Poniedziałek – 136-140
    • Wtorek – 141-145
    • Środa – 146-150
    • Czwartek – 151-155
    • Piątek – 156-160
  8. Rozpoczyna się odpust w Tuchowie. Starajmy się uczcić Matkę Najświętszą w tuchowskim wizerunku.
  9. Bóg zapłać Księdzu Jackowi Kwiekowi misjonarzowi z Republiki środkowoafrykańskiej, za celebracje Eucharystii i wygłoszenie Słowa Bożego.

Intencje mszy świętych od 01 do 07 2024 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Leokadię Adamską.
  2. Wtorek o godz. 7.00 w intencji Pana Jana Łątki z rodziną prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP od chrześnicy.
  3. Środa o godz. 18.00 za Danutę Gomułka od Marii i Stanisława Prusak.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Genowefę Wójcik w 1 rocznice śmierci.
  5. Piątek:
    • o godz. 7.00 za + Józefa Wróbel od Zbigniewa i Renaty Kaweckich.
    • o godz. 18.00 za + Stanisława Sterkowicz w 2 rocznice śmierci.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Danutę Gomułka.
    • o godz. 7.00 za misje Kościoła Katolickiego misjonarzy i o powołania misyjne z Róży św. Teresy.
    • o godz. 9.00 w intencji Tomasza w 50 urodziny prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP oraz prośba o zdrowie na dalsze lata życia.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz DSM, Scholę, Rodziny i opiekunów.