IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

IV Niedziela Adwentu - 24.12.2023 r.

1. Msze święte dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.
  2. Przeżywamy ostatnią niedzielę adwentu, która jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Witamy wszystkich gości i życzymy głębokich przeżyć religijnych z okazji Narodzenia Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w Pasterce o północy. Na tej Mszy świętej będziemy śpiewać kolędy z chórem parafialnym.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji świąt Akcji Katolickiej i Kołu Gospodyń Wiejskich.
  4. Zachowujmy godnie chrześcijańskie zwyczaje. Czytajmy Pismo święte. Śpiewajmy kolędy. Zachowajmy abstynencję. Połammy się poświęconym opłatkiem z szacunkiem dla chleba. Przeżyjmy ten czas w gronie rodziny.
  5. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia.
  6. Dzisiaj o północy msza święta Pasterska. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  7. W wtorek święto Świętego Szczepana. Składka zbierana będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Po mszach świętych będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy odwiedzą domy 28 grudnia. Bóg zapłać za przygotowanie grup i opiekę. Po mszach świętych poświecenie owsa.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie pamiętajmy o chorych aby mieli możliwość dostępu do prasy katolickiej.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar. Za tydzień niedziela budowlana.
  10. Niech Chrystus narodzony w Betlejem wszystkim nam Błogosławi
  11. Kolęda:
    • Środa od godz. 17.30 Centrum do Wójcik nr 160 do Wąsik do 191.
    • Czwartek od godz. 10.00 Dąbrowy i Krzyżowotki od Kurczab nr 1 do Obnowski nr 246.
    • Piątek od godz. 9.00 Baboniówka od Wójcik nr 50 do Kulinowski.
    • Sobota od godz. 9.00 Domy przy drodze tuchowskiej od Kras 285 do domy za torami do Wątroba.
    • Niedziela od godz. 13.00 Baboniówka od Kwaśny do Dobrowolski.

Intencje mszy świętych od 25 do 31 grudnia 2023 r.

1. Poniedziałek (Boże Narodzenie):
    • o godz. 7.00 za + Marię i Wojciecha Dębosz.
    • o godz. 9.00 za + Zofię w 21 rocznice śmierci i za Jana w 16 rocznice śmierci.
    • o godz. 11.00 Za Parafian i ofiarodawców budowy Kościoła.
  2. Wtorek wspomnienie św. Szczepana:
    • o godz. 7.00 za + Michalinę w 50 rocznice śmierci od Józefa Mrówka.
    • o godz. 9.00 za Parafian, wypominanych i dusze czyśćcowe.
    • o godz. 11.00 w 24 rocznice ślubu Haliny i Tomasza Kras od córek, prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP.
  3. Środa o godz. 17.00 w rocznice śmierci.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Jana Mruk od syna Bogdana.
  5. Piątek o godz. 17.00 za + Dawida Helizon.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Eugeniusza Franciszka Cetera
  7. Niedziela Ostatni dzień roku:
    • o godz. 7.00 podziękowanie za ubiegły rok z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla członkiń Róży Marii Magdaleny.
    • o godz. 9.00 podziękowanie za ubiegły rok z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla członków św. Faustyny.
    • o godz. 11.00 za Parafian prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP oraz podziękowanie za życzliwe przyjęcie Pani Kościelnej i Pana Organisty.