Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2023 r.

1. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Adoracja Najświętszego sakramentu w poniedziałek i piątek pół godziny przed mszą świętą. W środę różaniec i nowenna do Matki Bożej prowadzone przez Akcję Katolicką.
  2. Kończymy listopad. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W tym tygodniu jest już pierwszy piątek miesiąca. Bardzo proszę o dopilnowanie przez rodziców dzieci i młodzież do przeżycia sakramentalnej spowiedzi. Pierwsza sobota miesiąca różaniec i adoracja. W środę rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. W następną niedzielę zmiana tajemnic.
  3. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Akcji Katolickiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. Bóg zapłać za ofiary na kościół przekazywane na konto oraz na tace w kopertach.
  5. Za Tydzień na pierwszej mszy świętej będzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Tradycją parafii jest roznoszenie opłatków przez Pana Organistę i Panią Kościelną. Ofiary przekazywane przy tej okazji są wynagrodzeniem za cały rok posługi w kościele.
  6. Można nabyć w zakrystii świecę wigilijną na caritas. Ofiara 10 zł. Na filarze przy wyjściu z kościoła znajduje się nowa skarbona na pomoc dla ubogich w parafii.
  7. Uporządkujmy przed zimą groby zmarłych. Bardzo proszę o segregowanie odpadów. Odpady naturalne biodegradalne proszę składać oddzielnie na pryzmę. Proszę kwiaty wyrzucać na pryzmę, aby nie zajmowały miejsca w kontenerze.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to pierwsza niedziela roku liturgicznego. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Roraty według planu Mszy świętej.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar.
  10. Czytajmy Prasę katolicką. W Gościu niedzielnym kalendarz. Bóg zapłać za pracę przy kościele. Bardzo proszę jeśli tylko ktoś dysponuje wolnym czasem o pomoc w pracach porządkowych.
  11. Za tydzień w poniedziałek przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.

Niech Dobry Bóg udzieli nam w nadchodzącym tygodniu swojego błogosławieństwa .

Intencje mszy świętych od 27 listopada do 3 grudnia 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 za + Ferdynanda Czuba.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Wojciecha Kwiek w 18 rocznice śmierci od żony dzieci i wnuków.
  3. Środa o godz. 17.00 za + Wojciecha Pyjor w 6 rocznice śmierci od dzieci.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Krystynę Kurczab w 19 rocznice śmierci od rodziców.
  5. Piątek o godz. 17.00 za + Kazimierza Chmielarz w 22 rocznice śmierci.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Józefa Ciesielczyk.
    • o godz. 7.00 za Parafian, ochrzczonych w ostatnim czasie dzieci i ich rodziny.
    • o godz. 9.00 za + Stefanię i Wojciecha Wróbel od Bogdana z rodziną.
    • o godz. 11.00 msza święta dziękczynno błagalna w 90 rocznice urodzin Kazimiery z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie od dzieci wnuków i prawnuków.
  8. Msze św. pogrzebowe za zmarłych: Genowefę Wójcik, Annę Kurczab, Józefa Ciesielczyk zostały przekazane do odprawienia poza parafią.