XVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

XVIII Niedziela Zwykła - 15.10.2023 r.

1. Przeżywamy kolejną niedzielę października. Jest to niedziela papieska. Bóg zapłać za ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przeżywamy uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego nowego kościoła. Pamiętajmy o różańcu w kościele albo w rodzinach w intencjach naszej parafii, obchodzącej jubileusz 40 lat istnienia. O godzinie 11 Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski poświęci i wmuruje kamień węgielny w fundament nowego kościoła. Modlitwa różańcowa jest dowodem naszej wiary w Jezusa Chrystusa i pomoc Jego Matki Najświętszej Maryi Panny.
  2. Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W dzień powszedni o godz. 17.00 z różańcem. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.
  3. Nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni o godz. 17.00. W każdą niedzielę o godz. 11.00 po mszy świętej. Zachęcam wszystkich w miarę możliwości do udziału w tych nabożeństwach. W tygodniu zapraszam na różaniec:
    • w poniedziałek klasę 8 i 7
    • we wtorek klasę 6 i 5
    • w środę klasę 4 i 3
    • w czwartek Akcja Katolicka
    • w piątek klasę 1 i 2
    • w sobotę Róże Różańcowe
  4. W środę św. Lukasza Ewangelisty.
  5. W czwartek Akcja Katolicka zaprasza na 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II.
  6. W piątek św. Jana Kantego.
  7. W sobotę Róże Różańcowe zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Bobowej. Wyjazd w własnym zakresie.
  8. Za tydzień niedziela misyjna. Składka przeznaczona będzie na misje.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można już składać wypominki listopadowe i roczne. Bardzo proszę o dokładne zaznaczenie.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary.
  11. Bóg zapłać za pracę przy kościele oraz wszelkie ofiary na budowę. W tym tygodniu zapraszam do pomocy z numerów:
    • Pon. 151-160
    • Wt. 161-170
    • Śr. 171-180
    • Czw. 181-190
    • Pt. 191-200

Intencje mszy świętych od 16 do 22 październka 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 17.00 za + Marię i Michała Majka od chrześniaka.
  2. Wtorek o godz. 17.00 za + Józefa Łątka w 20 rocznice śmierci.
  3. Środa o godz. 17.00 za + Annę i Władysława Kurczab.
  4. Czwartek o godz. 17.00 za + Genowefę Wójcik od Stefana Chrzanowskiego.
  5. Piątek o godz. 17.00 za + Krystynę i Kazimierza Lisowscy.
  6. Sobota o godz. 17.00 za + Zdzisława Cieśla w 4 rocznice śmierci od Katarzyny z rodziną.
    • o godz. 7.00 za + Wojciecha i Jadwige z okazji imienin.
    • o godz. 9.00 za +Julię i Juliana Góral od córki z rodziną.
    • o godz. 11.00 w intencji Parafian oraz ofiarodawców budowy nowego kościoła.

Przywitanie Księdza Biskupa
Ekscelencjo, Najczcigodniejszy Księże Biskupie
W imieniu swoim, obecnych tu kapłanów, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych parafian, pragnę  Księdza Biskupa jak najserdeczniej powitać w naszej wspólnocie parafialnej pod wezwaniem NMP  Częstochowskiej. Dziękujemy księże Biskupie za Twoją obecność pośród nas, która umacnia naszą wiarę i dumę z przynależności do Chrystusowego Kościoła.
Księże  Biskupie
Dokładnie 40 lat temu 15 października 1983 roku Ks. Bp. Jerzy Ablewicz powołał do istnienia naszą parafię.
 Nasza Parafia od  40 lat gromadzi się na Eucharystii w dawnym domu ludowym zaadoptowanym na tymczasowy kościół. Od początku lat dziewięćdziesiątych w Chojniku trwały przymiarki do budowy nowej świątyni przy plebanii i cmentarzu parafialnym. Z Bożą pomocą i orędownictwem Matki Bożej Częstochowskiej, Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki pragniemy zrealizować marzenia wielu Parafian o kościele konsekrowanym, poświęconym dla kultu Boga.
 Zbudowani jesteśmy † na fundamencie apostołów i proroków, / gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. * W Nim i my także wznosimy się we wspólnym budowaniu, / by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.
 W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię.  W Nim i my także wznosimy się we wspólnym budowaniu, / by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.
Księże Biskupie
W imieniu Parafian proszę o poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego kościoła pod wezwaniem Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w Chojniku oraz poświęcenie krzyża misyjnego jako pamiątkę jubileuszu 40 lat istnienia Parafii.

-Ks. Bp ofiaruje Msze świętą za wszystkich Parafian, ofiarodawców budowy, bezpieczeństwo na czas budowy świątyni.
-jeden z Kapłanów za .++Krzysztof Gniadek 10 roczn. Władysław Gniadek 1 roczn.