XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2023 r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca października. Czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej modlitwie w kościele i w domu. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Bóg zapłać za ofiary na misje. Bóg zapłać za ofiary na misje. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę kościoła.
  2. Msze święte przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Różaniec w niedzielę po sumie. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.
  3. W środę świętego Franciszka z Asyżu
  4. W czwartek św. Faustyny Kowalskiej
  5. W sobotę NMP Różańcowej
  6. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
  7. Wydział misyjny Kurii w Tarnowie organizuje zbiórkę używanych telefonów, smartfonów, laptopów na rzecz budowy studni w Afryce. Można składać wymienione przedmioty do kartonów przy stoliku z gazetami.
  8. Bardzo proszę o prowadzenie różańca:
    • poniedziałek kl. 1, 2, 3
    • wtorek kl. 4 i 5
    • środa Akcja Katolicka
    • czwartek kl. 6 i 7
    • piątek kl. 8
    • sobota Róże Różańcowe
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest dostępne specjalne wydania Gościa Niedzielnego i Promyczek dla dzieci. Są do nabycia kalendarze książkowe rolników oraz ścienne i kalendarze misyjne.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary.
  11. W dniu 15 października w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego naszej nowej świątyni. W najbliższym czasie członkowie Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej rozniosą dla wszystkich naszych parafian zaproszenia do udziału w tej uroczystości. Organizujemy również wyjazd Róż Różańcowych do Bobowej w ostatnią sobotę miesiąca.
  12. Bóg zapłać za pracę przy budowie kościoła. W tym tygodniu proszę o pomoc z numerów;
    • poniedziałek 51-60
    • wtorek 61-70
    • środa 71-80
    • czwartek 81-90
    • piątek 91-100

Intencje mszy świętych od 2 do 8 października 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 w 13 rocznice ślubu Adriany i Grzegorza prośba o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę NMP.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Franciszka Łątka w rocznice śmierci.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Balbinę i Piotra Helizon od syna Piotra.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Albina Kociara w 7 rocznice śmierci.
  5. Piątek:
    • o godz. 7.00 za + Annę Kurczab.
    • o godz. 18.00 prośba o dobre i godne przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Albina Kociara w 7 rocznice śmierci od syna Stanisława z rodziną.
    • o godz. 7.00 w 30 rocznice ślubu Ewy i Andrzeja z podziękowaniem za łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę NMP.
    • o godz. 9.00 za + Marię Kloc w 24 rocznice śmierci.
    • o godz. 11.00 za Parafian oraz za wszystkich ofiarodawców budowy Kościoła z prośbą o bezpieczeństwo dla wszystkich pracowników.