IX Niedziela Zwykła – 04.06.2023 r.

IX Niedziela Zwykła - 04.06.2023 r.

1. Przeżywamy niedzielę Trójcy świętej. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tygodniu o  godz. 7.00 lub 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej.  Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą.  Kończy się czas komunii świętej wielkanocnej.
  2. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  3. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W poniedziałek adoracja Najświętszego sakramentu pół godziny przed mszą św. W środę różaniec i nowenna prowadzona przez Akcję Katolicką. We wtorek msza święta z okazji święta Patronki szkoły w Chojniku.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Po sumie uroczysta procesja. Jest to święto obowiązkowe. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przy procesji Bożego Ciała.
    • I – przy dzwonnicy – Centrum
    • II – przed remizą OSP Baboniówka – Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki
    • III – przed plebanią – Zagumnie i Dębczoki
    • IV – przy kaplicy – Babia Góra domy przy trasie Tuchowskiej
  5. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po mszy świętej o godzinie 18.00.  Bardzo Proszę Panie o przygotowanie feretronów, Panów o niesienie baldachimu, Ministrantów, lektorów, DSM,  Młodzież szkolną, Straż Pożarną o zabezpieczenie drogi procesji.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po mszy świętej.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary. Czytajmy prasę katolicką. Szczególnie polecam Gościa Niedzielnego Promyczka Dobra oraz Małego Gościa.
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na kościół oraz za pracę przy kościele: Stanisław Reczkowski Stanisław Kubicz, Janusz Kras za transport traka, Łukasz Dębosz za pracę dźwigiem, Chrapkowicz Maria, Korzeniowski Janusz, Szarkowicz Roman, Kras Monika, Jan Burnat, Henryk Maniak, Rafał Maniak, Burnat Henryk, Adam Janiczek, Stanisław Kubicz, Majka Krzyusztof, Uchwat Andrzej, Laska Jan 2 dni, Laska Michał, 2 dni Kras Ryszard, Chrzanowski Andrzej praca traktorem.
  9. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc z numerów:
    • poniedziałek 131-135
    • wtorek   136-140
    • środa     141-145
    • piątek     146-150

Intencje mszy świętych od 5 do 11 czerwca 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Marię, Stanisława, Zbigniew Zabawa.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Wandę Sokołowska od Janiny.
  3. Środa o godz. 18.00 prośba o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracach polowych z Róży Marii Magdaleny.
  4. Czwartek Uroczystość Bożego Ciała.
    • o godz. 7.00 za + Rozalię i Władysław Kolbusz od syna Tadeusza z rodziną.
    • o godz. 9.00 za + Władysława Reczkowski od rodziców Wcisłów.
    • o godz. 11.00 za Romana Hadas w 85 rocznice urodziny prośba o błogosławieństwo Boże.
  5. Piątek o godz. 18.00 msza święta dziękczynna za opiekę i za zdrowie z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny.
  6. Sobota o godz. 18.00 za + Janinę Kociara od rodziny Czuba.
    • o godz. 7.00 za + Juliana Rusin od Grażyny i Janusza Kaczor.
    • o godz. 9.00 za + Wojciecha Kucharczyk w rocznice śmierci.
    • o godz. 11.00 za Ochrzczoną Emilię i jej rodziców prośba o błogosławieństwo Boże.