Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

Zesłanie Ducha Świętego - 28.05.2023 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas wielkanocy. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Natomiast w tygodniu o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna po każdej mszy świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. Nabożeństwo majowe o godzinie 18.00. W niedziele po sumie. Można dziś zyskać odpust za uczestnictwo w śpiewie “O Stworzycielu”. Dzisiaj i jutro odpust w Ciężkowicach.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek święto Matki Kościoła – msza święta o godz. 18.00.
  3. W środę nowenna i ostatnia w tym roku majówka, przed mszą świętą różaniec.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą.
  5. W I piątek msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do komunii świętej wynagradzającej.
  6. W I sobotę pół godziny przed mszą świętą adoracja i różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Już dziś postarajmy się o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
    • I – przy dzwonnicy – Centrum.
    • II – przed remizą OSP – Baboniówka, Zadziale, Lataniny, Dąbrowy i Krzyżowotki.
    • III – przed plebanią – Zagumnie i Dębczoki.
    • IV – przy kaplicy – Babia Góra i domy przy trasie Tuchowskiej.
  8. Spotkanie DSM we wtorek po nabożeństwie. W środę spotkanie ministrantów.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kościół oraz za pracę przy kościele – W tym tygodniu byli to: Kwaśny Jerzy, Janik Krzysztof, Piórkowski Donat, Józef Adamski, Andrzej Witkowski, Irena Kras, Tadeusz Knapik, Wojciech Koza, Mariusz Mleczko, Szczepan Solarz oraz Stanisław Kubicz 3 dni.
  10. Spotkanie formacyjne dzieci z klasy 2 przed I komunię świętą w poniedziałek o godz. 18.00. natomiast młodzieży klasy 7 we wtorek o godzinie 18.00.
  11. W tym tygodniu zapraszam do pomocy z numerów:
    • wtorek 111-115
    • środa 116-120
    • czwartek 121-125
    • piątek 126-130

Intencje mszy świętych od 29 maja do 4 czerwca 2023 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Janinę Helizon od Teresy.
  2. Wtorek o godz. 18.00 za + Janinę Helizon.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Władysława Tomasz Wąsik.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Genowefę Góral w 18 rocznice śmierci.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Józefa i Zofię od Stanisława z rodziną.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Józefa Hadas.
    • o godz. 7.00 + Członkinie z Róży św. Gerarda.
    • o godz. 9.00 za + Michalinę Burnat od kolegów syna Eugeniusza.
    • o godz. 11.00 – za Parafian prośba o szczęśliwe zbiory, urodzaje, zachowanie od nieszczęść z Róży św. Teresy.