XXII Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny

XXII Niedziela Zwykła - Odpust Parafialny

1. Przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ Odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Suma odpustowa będzie odprawiona pod przewodnictwem ks. Stanisława Łukasika kapelana leśników okręgu małopolskiego.
  2. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi w poniedziałek i środę półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy w intencjach rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  1. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta w intencji parafian, dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania w Kościele.
  3. W pierwszy piątek miesiące okazja do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych pojadę od godziny 9.00. Bardzo proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca pół godziny przed mszą świętą różaniec. Msza święta o godz. 18.00.
  5. Przyszła Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Czytajmy prasę katolicką Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci.
  7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali kościół i otoczenie oraz za zakupienie kwiatów. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w przygotowaniu odpustu, czynny udział we Mszy świętej, procesję i modlitwę.
  8. Bóg zapłać wszystkim chórzystom, Bóg zapłać Panu Organiście za przygotowania uroczystości.
  9. Bóg zapłać za prace w tym tygodniu przy budowie kościoła:
    1. Kuchnia:
      18. KAWECKI ZBIGNIEW 1 dzien
      19. SOLARZ JÓZEF 1 dzień
      20. CIEŚLA WŁODZIMIERZ 2 dni
      21. FIRMA ANDRZEJA ZABAWY “DIAMONT” 4 dni (zbrojenie)
      22. KRZYSZTOF HELIZON (KIEROWNIK)
  10. Bóg zapłać za udział w pielgrzymce na Jasną Gorę. Składam szczególne podziękowania dla Pani Marty Solarz za organizację pielgrzymki.
  11. Zyskajmy odpust spełniając warunki nakazane przez kościół (stan łaski uświęcającej modlitwy Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Pod twoją obronę)

Przekazałem Ks. Andrzejowi Witkowi 35 intencji za +Katarzynę Motyka

Intencje mszy świętych od 29 sierpnia do 4 września 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Katarzynę Motyka od Mamy.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Edwarda i Genowefę Kwaśny.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Irenę, Zdzisława, Józef Kras.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Annę Kras, o godz. 8.00 rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.
  5. Piątek o godz. 7.00 za + Zofię i Stanisława Kras.
  6. Piątek o godz. 18.00 za + Romana Kawecki w 25 rocznicę śmierci.
  7. Sobota o godz. 18.00 w 60 rocznicę ślubu Ireny i Tadeusza prośba o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny na dalsze lata od dzieci.
    1. o godz. 7.00 za + Ignacego Michalik.
    2. o godz. 9.00 – ++Bronisław Janina Michalik od syna Adama z rodziną.
    3. o godz. 11.00 za Parafian.